FB Hurrican Karlovy Vary – Torpedo Havířov 11:5 (6:1, 2:1, 3:3). Branky: 2. , 4. 38. a 52. Daniel Nicklas, 3. , 4. a 40. Ondřej Hurt, 9. Tomáš Zdeněk, 17. a 49. Jan Lang, 55. Michal Klápa – 11. Jakub Mikulok, 26. Marián Kloza, 44. Dominik Ošťádal, 50. Ondřej Kučera, 56. Jakub Vilím. Rozhodčí: Brejcha, Husák. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváci: 164.

Svěřenci trenéra Martina Kratochvíla vlétli do utkání jako uragán. Již ve 4. minutě šli do čtyřgólového trháku a nakonec první třetinu vyhráli přesvědčivě 6:1.

„Havířov to určitě neměl jednoduché, přijet v prostředku týdne. My jsme toho využili a myslím si, že zkušení hráči prokázali svou kvalitu a mladí ukázali svou dravost,“ pochvaloval si kouč Varů Martin Kratochvíl.

Florbalisté hurricanů udolali výběr Kladna až po nájezdech. Foto: FB Hurrican Karlovy Vary/Šárka Chromcová
FOTOGALERIE: Florbalisté hurricanů udolali výběr Kladna až po nájezdech

„Když se člověk koukne na výsledek, tak prakticky po minutě bylo po zápase,“ přidává k hodnocení Kratochvíl.

To ve druhé třetině Vary notně ubraly na florbalovém plynu a hosté toho dokázali jednou brankově využít, i přesto šli do třetí třetiny s šestibrankovým mankem. Třetí dvacetiminutovka pak víceméně vyšla lépe hostům z Havířova, kteří i přes nepříznivý stav dokázali vstřelit tři branky.

Ty dokázali vstřelit i domácí, kteří nakonec udrželi šestigólový náskok a na konto si připsali další důležité body. „I přes nepříznivý stav hrál Havířov až do konce, za což si zasloužil naše sympatie,“ chválil výkon soupeře, který to ani přes nepříznivý výsledek nevzdal.

Hurricani rozstříleli Start98 dvanácti kousky.
OBRAZEM: Nicklas rozstřílel sedmi góly Start

V následném kole 1. ligy čeká karlovarskou florbalovou družinu výjezd. V sobotu 20. listopadu se představí od 18.00 hodin v Havířově, kde se jim postaví do cesty tamní Slovan, tedy poslední tým prvoligové tabulky.

„Na Slovan se nám nikdy nejezdilo moc rádo,“ přiznává Kratochvíl a pokračoval: „Vždy šlo o vyrovnané zápasy a to očekáváme i tentokrát.“