Martine, prozradíš nám, kdy jsi s florbalem začínal?

S florbalem jsem začal jako menší a nebral jsem ho moc vážně (úsměv). Měl jsem ho spíše jako takový koníček k fotbalu, který jsem v té době hrál aktivně. Postupem času jsem přestal s fotbalem kvůli zranění a florbal byl poté jasná volba.

VK ČEZ Karlovarsko.
FINAL 8: Český pohár promění Karlovy Vary ve volejbalovou baštu

Jak ses dostal do florbalového klubu v Karlových Varech?

Do týmu jsem se dostal přes spoluhráče, který mi dal kontakt na trenéra. Dohodli jsme se, abych si přišel vyzkoušet pár tréninků, a povedlo se to.

Jakou školu studuješ, dá se studium s florbalem vůbec skloubit?

Studuji Střední průmyslovou školu v Ostrově, obor Elektrotechnik a musím uznat, že to není zrovna jednoduché, ale myslím si, že když člověk chce si za něčím jít, tak se dá doopravdy zvládnout vše.

Jaký je tvůj doposud největší florbalový zážitek?

Určitě play-off juniorů minulého roku.

Jak vidíš svou florbalovou budoucnost?

Jelikož teď plánuji jít na Policejní akademii v Praze a budu se stěhovat, tak buď zkusit jít do varského A-týmu, nebo si najít nové angažmá v nějakém pražském týmu, který mi bude vyhovovat.

Prozradíš nám, co rád děláš ve svém volném čase?

Ve volném čase rád dělám calisthenics, jelikož už od malička v tom vidím neskutečnou motivaci ke cvičení, občas hraní her nebo otužování.

Závěrečná otázka pro inspiraci. Čím nejúspěšněji zabíjíš volný čas v době pandemie koronaviru a přísných vládních opatření?

V době pandemie se teď připravuji na maturitu a jako druhá věc je určitě posilování jak venku, tak v domácí posilovně nebo jen s vlastní vahou.