První třetinu načali gólově domácí již ve 4. minutě, kdy otevřel skóre čtvrté bitvy Jan Waldhauser. Vedení však Butchis vydrželo pouhé čtyři minuty, kdy za karlovarský výběr srovnal na 1:1 Michal Strachota.

Do konce první třetiny přidaly Karlovy Vary ještě jednu trefu, o kterou se zasloužil v přesilové hře kapitán Michal Klápa. Florbalisté z lázní poté zvládli velmi dobře druhou třetinu. Do dvoubrankového trháku poslal Vary ve 29. minutě svým druhým gólovým příspěvkem v duelu Michal Strachota.

Další navýšení v rozdílu pak přinesly dvě trefy Karlovaráků v přesilových hrách, když se střelecky prosadili Michal Klápa a Adam Zahraj. Když na začátku třetí periody navýšili skóre na rozdíl pěti respektive šesti branek Karlovarští Vojtěch Kún a Daniel Péc, bylo jasné, kdo v duelu zvítězí. Nezměnily to ani gólové zápisy z florbalek Matyáše Kaliny, Michaela Petráně a Štěpána Nováka.

Vary totiž ještě během závěrečné dvacetiminutovky dvakrát skórovaly, když se o branky podělili Jan Pícha a Adam Zahraj, čímž tak stanovili konečné skóre 9:4 ve prospěch hurricánů.

Butchis – FB Hurrican Karlovy 4:9 (1:2, 0:3, 3:4). Branky: 4. Jan Waldhauser, 47. Matyáš Kalina, 55. Michael Petráň, 60. Štěpán Novák – 8. Michal Strachota, 15. Michal Klápa, 29. Michal Strachota, 34. Michal Klápa, 34. Adam Zahraj, 41. Vojtěch Kún, 44. Daniel Péc, 55. Jan Pícha, 58. Adam Zahraj. Rozhodčí: Josef Monzer – Lukáš Procházka. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:2. Diváci: 145. Stav série: 1:3.