A půjde o hodně. Hurricáni, kteří se drží v tabulce po devatenáctém kole na na dvanácté pozici, mají k dobru před třináctým Butchis dvobodový polštář. Jenže v prvním vzájemném duelu dokázal výběr z Prahy Karlovy Vary porazit, když v hale míčových sportů urval výběr Butchis cennou výhru 7:6.

Ten však do nového roku nevstoupil vůbec dobře, když si připsal na účet domácí prohru s Libercem 6:9, a venku poté nestačil na Střešovice, kterým podlehl 11:5. V dresu nováčka se opět představí několik florbalistů, kteří v minulosti oblékali dres právě Karlových Varů.

Tahounem Butchis je v lázeňském městě dobře známý útočník Jakub Černý, který posbíral v devatenácti kolech třináct branek a dvacet gólových asistencí. Šestadvacet bodů pak má na kontě Matyáš Kalina, který stejně jako Černý válčil v minulosti v barvách hurricánů.

Opomenout bychom neměli ani další hráče, kteří mají svou kariéru spojenou s městem minerálních pramenů, ať už je to Petr Novotný či Jakub Pecha. Karlovy Vary pak drží na vodou kapitán Michal Klápa, který vévodí kanadskému bodování hurricánů, když v devatenácti kolech vstřelil sedmnáct branek a k tomu přihodil stejný počet asistencí.

Za ním se pak drží s dvaadvaceti kanadskými body mladíček Daniel Péc a dvacet bodů pak nastřádal na svůj superligový účet Michal Strachota. Bitva tabulkových sousedů, ve které bude v sázce pověstných šest bodů, odstartuje ve štěrboholské sportovní hale v neděli 14. ledna ve 14.00 hodin.