A v sázce byl florbalový trůn, který drželi před florbalovou bitvou hráči z lázeňského města, a právě na první místo ztráceli Brňané ze druhé pozice pouhý bod, proto se očekával souboj o každý centimetr palubovky. Tým Bulldogs si sice vytvořil nespočet brankových příležitostí, ale v koncovce nebyl moc úspěšný. Naopak hurricani udělili domácím pořádnou lekci z produktivity a zaslouženě dosáhli po výhře 7:3 na tříbodovou radost, která je udržela na čele tabulky.

„Do utkání jsme vstoupili s přílišným respektem. Hosté nedělali nic jiného, než jen trestali naše chyby,“ zklamaně narážel brněnský trenér David Kyzlinka na tři inkasované branky svého výběru v první třetině. Hurricani si i ve druhé třetině své vedení hlídali, když po druhé dvacetiminutovce vedli stále tříbrankovým rozdílem 5:3. „I soupeř dělal chyby, my je však brankově netrestali,“ kroutil hlavou Kyselka.

Závěrečná třetina pak jasně vyzněla ve prospěch hráčů ze západu Čech, kteří tak dokráčeli k pohodové výhře 7:3. „Pro nás to byla lekce z produktivity,“ poukázal trenér Brna. Naopak vítězné choreo zaplavilo po utkání karlovarskou kabinu. A nebylo divu. Výhra totiž udržela Varáky na trůnu. Zaslouženě. „Zápas měl očekávaný průběh, kdy soupeř hrál hodně na balónku. My jsme vsázeli na rychlé brejky, které nám vycházely. Poctivou obranou jsme si došli pro poctivou výhru,“ s úsměvem podotkl k cenné výhře trenér Karlových Varů Petr Pánek.

Bulldogs Brno – FB Hurrican Karlovy Vary 3:7 (0:3, 2:2, 1:2)

Branky: 25. Adam Konečný, 27. Matyáš Němec, 60. Jan Vojtíšek – 2. a 45. Michal Klápa, 7. Michal Chudina, 10. a 51. Filip Chmelíček, 23. Matěj Svatek, 30. Daniel Nicklas. Rozhodčí: Vlček, Žofka. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:0. Diváci: 174.