Dnes do míčovky
na Český pohár

V prvním zápase Poháru Českého florbalu dnes přivítají na domácí palubovce, v hale míčových sportů, od 20 hodin hráči FB Hurrican Karlovy Vary superligové Black Angels, tedy čtvrtfinalistu uplynulého ročníku Livesport Superligy.

Základní skupina odstartovala čtvrtečním regionálním derby s FBC Plzeň. Jak to tak většinou bývá, tak úvodní duel byl z obou stran spíše takovým oťukáváním, oba soupeři se střídali ve vedení, ale nakonec z toho byla remíza 5:5.

O poznání jednodušší práci měli kluci ve večerním zápasu s lotyšským FBK Sac. Ten měli od začátku plně pod kontrolou a s přehledem si došli pro vítězství 11:2. Atraktivní a dramatickou podívanou pak nabídl duel s Butchis, který směřoval k další dělbě bodů, již odmítl až patnáct vteřin před koncem Dan Nicklas, který vystřelil Varům výhru 6:5.

Čtvrté utkání svedlo svěřence Martina Kratochvíla k souboji s Panthers Praha. V něm hurricani museli hned dvakrát dohánět tříbrankové manko a nakonec prohráli 6:7.

Rabbit Cup v malé kopané ovládl v Hroznětíně výběr Tiki-Taka.
PODÍVEJTE SE: Rabbit Cup pro výběr Tiki-Taka

V závěrečném duelu s Gullivers Brno si Vary udržovaly mírný náskok a díky výhře 7:5 postoupily do play-off ze druhého místa. V tom narazili hurricani na nevyzpytatelné Kladno. Tomuto zápasu kralovali především gólmani, za devětatřicet minut prošla za jejich záda jediná střela, a to konkrétně z hole Dana Nicklase, razítko na postup pak dal v samotném závěru karlovarský player Jan Lang.

Ve finále pak Vary narazily na Panthers Praha. Zápas se tentokrát hrál v klasickém formátu, tedy na tři třetiny. První z nich nabídla tři branky, dvě z toho skončily v naší síti. Velká přetahovaná pokračovala i v prostřední fázi, kdy byli tentokrát o jeden krok úspěšnější florbalisté z lázeňského města, kteří porazili soupeře 7:5 a dokráčeli tak pro cenné zlato.

Hurricani dosáhli v Praze i na individuální ocenění. Nejlepším střelcem se stal Tomáš Nushart, který zároveň vyhrál i kanadské bodování, nejlepším gólmanem pak byl vyhlášen Václav Zavadil.