„Pro nás to bylo hodně náročné utkání vzhledem k dlouhé cestě do Petrovic,“ narážel asistent karlovarského trenéra Miroslav Závora na bezmála dvouhodinový přesun k zápasu.

Předpoklady favorita, které drželi na svých florbalkách hráči ze západu Čech, vzaly zasvé již v úvodu duelu. V 5. minutě totiž Petrovice vedly nad Vary 2:0.

Pak se ale karlovarská mašina rozjela naplno a do konce první třetiny dokázala přehoupnout vedení na svou stranu, když se šlo do šaten za vedení hurricanů 5:2.

„Jsme rádi, že jsme dokázali zareagovat na soupeře, který nám odskočil, a zvládli jsme první třetinu přehoupnout v náš prospěch,“ chválil si Závora. Ve druhé třetině pak přidali karlovarští florbalisté další tři branky a do té třetí si převedli vedení 8:2.

Závěrečná dvacetiminutovka ale hostům z lázeňského města příliš nevyšla, když ji nakonec prohráli v poměru 3:5.

„Škoda třetí třetiny, do které se nám nepovedl vstup, i přesto jsme dokázali dovést duel do vítězného konce,“ poznamenal k dvanáctému ligovému vítězství, které udrželo Vary na třetím místě, Závora.

Další náročný výjezd čeká hurricany v sobotu 11. prosince, kdy se představí od 18.00 hodin na znojemské palubovce v souboji o třetí místo s tamním TJ Znojmo LAUFEN CZ.

Z.F.K. Petrovice – FB Hurrican Karlovy Vary 7:11 (2:5, 0:3, 5:3). Branky: 2. , 47. a 55. Ondřej Firda, 5. Petr Kašpar, 45. a 47. Petr Horák, 49. Jakub Češek – 6. , 58. a 60. Miloš Tyl, 8. Tomáš Zdeněk, 15. Michal Strachota, 18. a 25. Jan Zavadil, 20. Adam Zahraj, 34. Ondřej Hurt, 39. Jan Běloch, 46. Daniel Nicklas. Rozhodčí: Kačer, Vašíček. Vyloučení: 3:3. Využití: 3:2. Diváci: 35.