Karlovaráci o víkendu dosáhli v základní části prvoligové soutěže již na třináctou výhru, když na jihu Čech zničili v rámci patnáctého kola soutěže jedenácti góly českobudějovické Štíry.

V tabulce si tak i nadále drží tříbodový náskok před druhým Kladnem a čtyřbodový před třetím Bulldogs Brno. Za vítězstvím si šli florbalisté z lázní od úvodní třetiny, kterou vyhráli dvoubrankovým rozdílem, když se do střeleckých statistik zapsali Martin Koubek a Michal Strachota.

Ve druhé dvacetiminutovce sice Jihočeši dvakrát skórovali, ale Karlovaráci taktéž, dokonce třikrát, takže si do závěrečné třetiny přenesli tříbrankový náskok. „Dvě třetiny to byl boj o každý metr hřiště, kde jsme měli mírně navrch,“ ohlédl se zpět za čtyřicetiminutovkou karlovarský trenér Petr Pánek.

Třetí třetina pak patřila Karlovým Varům, když se českobudějovickou halou prohnal nefalšovaný gólový hurrikán, který čítal šest branek, když tak celkově Varáci dosáhli na výhru 11:2. „Zápas se nám povedlo rozhodnout výborným vstupem do třetí třetiny, kdy jsme postupně nastříleli šest branek,“ pochvaloval si s úsměvem Pánek a závěrem dodal: „Velké poděkování patří našim fanouškům, kteří dorazili na jih Čech nás podpořit.“

FBC Štíři Č. Budějovice – FB Hurrican Karlovy Vary 2:11 (0:2, 2:3.0:6). Branky: 24. Jan Procházka, 32. Václav Hejplík – 3. Martin Koubek, 20. Michal Strachota, 26. a 47. Matěj Korbel, 32. Tomáš Nushart, 40. a 50. Jakub Pecha, 41. Jan Běloch, 55. a 60. Daniel Nicklas, 58. Jan Zavadil. Rozhodčí: Baloun, Šuvada. Diváci: 178.