Pozvánku do české juniorské reprezentace totiž obdržel vytáhlý útočník Matěj Korbel. A není divu. Nadaný florbalista totiž zažívá velký boom, když se zabydlel v prvoligovém A-týmu mužů, kde dosáhl prozatím na skvělou bilanci, když v osmnácti duelech nastřádal na své konto osmnáct bodů. Navíc je i jednou z klíčových postav týmu karlovarských juniorů v CE lize. „Pozvání do reprezentace jsem po pravdě moc nečekal, nebudu však předstírat, že mě to nepotěšilo,“ culil se spokojeně Matěj Korbel. A měl k tomu řádný důvod. Jeho výborné výkony totiž nezůstaly bez povšimnutí reprezentačních trenérů. „Když jsem vyrážel na sraz poprvé, tak jsem příliš nevěděl, co očekávat. Od úvodních minut mě však trénink zaujal, hra měla vysoké tempo, byl nastavený jasný řád a pravidla,“ vracel se k premiérové účasti na reprezentačním srazu Korbel.

Ilustrační foto
Nedostatek sněhu nadělal paseku, přeložil hned dva chystané závody

Jako bonus se pak karlovarský forvard potkal s novými spoluhráči a měl možnost zatrénovat si pod novými trenéry. „Trenérům, jak reprezentačním, tak i těm karlovarským, bych určitě rád poděkoval, že mi dali šanci, je to však velký závazek. Bude důležité nepolevit a dál na sobě makat nejen v rámci týmů, ale samozřejmě se připravovat i individuálně,“ vypočítával Korbel.

Právě tento týden, přesněji ve čtvrtek 9. ledna, zamíří po utkání první ligy, ve kterém se Varáci představili v roli favorita na palubovce předposledního Rožnova, Korbel opět na reprezentační sraz. „Ve čtvrtek se chystám na další trénink, ten by měl být herní. Určitě budu chtít předvést co nejlepší výkon, abych si vysloužil nominaci i na další reprezentační akce,“ dodal závěrem karlovarský reprezentant.