„My jsme směrem k blížícímu se play down předvedli zlepšený výkon, kdy jsme oproti předešlým zápasům lépe bránili, dodržovali taktické pokyny, a to se promítlo i do utkání,“ vracel se k první bitvě, ve které naskočili Varáci proti Bohemce, kouč hurricanů Marek Mandler.

A věděl, o čem mluví. Karlovy Vary totiž favorita řádně zaskočily, když opanovaly první třetinu, kterou vyhrály 3:1. Ve druhé periodě se však Klokani probudili a třemi góly dokázali přehoupnout ukazatel skóre ve svůj prospěch a šli do vedení 4:3. Hurricani však nic nezabalili a ve třetí třetině si po dvou brankách vzali vedení zpět. Závěr však patřil opět domácímu týmu, který čtyřmi zásahy upravil na konečných 8:5 pro Bohemians.

FbŠ Bohemians – FB Hurrican Karlovy Vary 8:5 (1:3, 3:0, 4:2). Branky: 6. Pavel Čihák, 24. Karel Petrák, 28. a 33. Jakub Buršík, 45. , 53. a 55. Jan Řehoř, 59. Martin Kisugite – 2. Matyáš Velc, 5. Ondřej Hurt, 19. Adam Zahraj, 43. Michal Klápa, 45. Jiří Lebeda. Rozhodčí: Gavlas, Petřík. Vyloučení: 4:3. Využití: 2:0. Diváci: 165.

Další skvělé vystoupení předvedli hurricani i ve druhém duelu, ve kterém se jim postavila v UNYP Aréně pražská Sparta. Sparťané sice již v šestnácté minutě vedli 3:0, ale v závěru třetiny Karlovy Vary dokázaly dvěma góly snížit náskok domácích na rozdíl jediné branky.

„Já jsem se bál, když to bylo 3:0, abychom ještě neinkasovali, ale naštěstí jsme dokázali vyrovnat, i když jsme měli i štěstí,“ řekl k utkání se Spartou karlovarský brankář Jan Eckhardt.

Ve 21. minutě pak bylo vyrovnáno, když se druhou trefou v duelu blýskl karlovarský kapitán Michal Klápa. Následně navrátil vedení Spartě přesnou ranou ve 26. minutě Jan Marvánek, ale hurricani ve 31. minutě opět vyrovnali, když se do střelecké listiny zapsal Tomáš Navrátil.

Potřetí šla Sparta do vedení ve 49. minutě, a na to už však tým ze západu Čech nedokázal i přes velkou snahu a také power-play brankově odpovědět. „Zápas se nám relativně povedl, myslím si, že jsme hráli dobře a sahali jsme po bodech, když teď se obecně herně zvedáme,“ narážel na blížící se play down Eckhardt, který byl vyhlášen na straně Varů nejlepším hráčem zápasu.

Hurricany čeká předposlední utkání v rámci základní části superligy, které se ponese v duchu 25. kola. V domácím prostředí, tedy hale míčových sportů, vyzvou v neděli 19. února od 17.00 hodin FBC Liberec.

ACEMA Sparta Praha – FB Hurrican Karlovy Vary 5:4 (3:2, 1:2, 1:0). Branky: 9. Dominik Bartoš, 9. Marek Zouzal, 16. Robert Košir, 26. Jan Marvánek, 49. Radim Křenek – 18. Michal Strachota, 19. Michal Zeman, 21. Michal Klápa, 31. Tomáš Navrátil. Rozhodčí: Both, Černín. Vyloučení: 3:1. Bez využití.