Butchis, který dorazil do lázeňského města v sestavě s několika bývalými hráči hurricánů, ať to byl Petr Novotný, Jakub Pecha, Jakub Černý či Matyáš Kalina, tak po utkání zapsal do kolonky výher číslo jedna. Naopak Vary se krčí stále na dně tabulky. 

Skóre duelu otevřel v míčovce karlovarský Jiří Lebeda, který zajistil Varům v 6. minutě vedení 1:0. Jenže poté dokázal Butchis během jedné minuty zvrátit vývoj na svou stranu. Nejprve smazal rozdíl ve skóre Štěpán Novák a posléze zařídil hostům vedení Matyáš Kalina, který zúročil přesilovou hru.

Na to hurricáni dokázali odpovědět, když se o vyrovnání zasloužil v 10. minutě Marek Hozman. Jenže Butchis přidal do konce první třetiny ještě dvě branky. Ve 12. minutě podruhé v duelu skóroval Matyáš Kalina a na rozdíl dvou branek pak upravil Jakub Černý, který zúročil trestné střílení.

Liam Sketcher, trenér VK ČEZ Karlovarsko.
Příbram hrála velmi dobře, složil poklonu soupeři kouč Varů Sketcher

„V první třetině šel Butchis do vedení, kdy tam byl sporný moment. Kdy využil přesilovou hru, to ho dost nakoplo,“ řekl k první dvacetiminutovce, po které hurricáni doháněli dvoubrankové manko trenér Varů Miroslav Závora.

Ve druhé periodě se hurricáni hostům přiblížili díky trefě Víta Hrbáčka na rozdíl jediné branky. Následně Hrbáček nevyužil trestné střílení, ale přesto dokázaly Vary srovnat, když využily ve 36. minutě přesilovou hru, kterou brankově zúročil Miloš Tyl.

Butchis poté navrátil vedení David Veleba, ale i na to dokázali hurricáni odpovědět, když ve 38. minutě srovnal skóre Daniel Péc. „Ve druhé třetině jsme se dokázali vrátit, když jsme zvládli zlepšit nasazení, tempo, bylo to opravdu dobré,“ podotkl Závora.

Rozhodující moment duelu se odehrál v závěrečné desetiminutovce zápasu, kdy se postupně zapsali do střelecké listiny Tomáš Vondruška a David Veleba. Na to dokázali hurricáni odpovědět pouze brankou Jiřího Lebedy. „Ve třetí třetině jsme obdrželi dva slepené góly, ty nás položili,“ doplnil k utkání kouč Varů.

V devátém kole Livesport Superligy čeká hurricány výjezd na palubovku Štěrbohol, kde se střetnou v neděli 29. října od 18.00 hodin s Black Angels.

Hokejisté Sokolova prohráli s Prostějovem v prodloužení 2:3. Ilustrační foto.
Habal v brance Baníku kouzlil, ale výhru bral Prostějov, uspěl v prodloužení

FB Hurrican Karlovy Vary – Butchis 6:7 (2:4, 3:1, 1:2). Branky: 6. Jiří Lebeda, 10. Marek Hozman, 23. Vít Hrbáček, 36. Miloš Tyl, 38. Daniel Péc, 60. Jiří Lebeda – 7. Štěpán Novák, 7. Matyáš Kalina, 12. Matyáš Kalina, 14. Jakub Černý, 37. David Veleba, 52. Tomáš Vondruška, 53. David Veleba. Rozhodčí: Tomáš Kostinek – Martin Reichelt. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:1. Diváci: 296.