Úvod první dvacetiminutovky patřil Varům, ale bez gólového efektu. Následně se dostali ke slovu hosté z Vinohrad a brankář hurricánů Váradi se měl co otáčet. První branka duelu padla v 7. minutě, kdy zamířil na trestnou lavici Daniel Kalaš. Vinohrady nabídnutou přesilovku využily po patnácti vteřinách, kdy Ondřej Stuchlík našel milimetrovou přihrávku u brankoviště domácích Ivana Penglera, který neměl problém poslat míček do odkryté svatyně.

Z vedení se však hosté radovali pouze do 15. minuty, kdy hurricani využili brejkovou situaci, kterou po nahrávce Ondřeje Hurta přetavil ve vyrovnávací trefu Adam Zahraj. Hosté si vzali vedení zpět v 19. minutě, když si Procházka seběhl při signalizované výhodě mezi karlovarské obránce před Váradiho, kam dostal přesnou přihrávku od Vojtěcha Klápy, kterou přetavil ve druhou trefu Vinohrad.

Ve druhé třetině se měnil ukazatel skóre ve 30. minutě, kdy měly Vinohrady výhodu standardní situace, kterou přetavil v třetí branku parádní trefou Štěpán Švejda, který vymetl levou šibenici karlovarské svatyně, a hosty poslal do dvoubrankového vedení.

Naopak vstup do závěrečné třetiny měli hurricáni parádní, když se přiblížili hostům na rozdíl jediné branky. Ve 43. minutě Matěj Korbel našel chytrou přihrávkou Michala Strachotu na velkém brankovišti a karlovarský střelec navrátil svůj tým zpět do utkání.

Hosté si však ve 45. minutě vzali dvoubrankové vedení zpět, kdy Jan Procházka obral o balonek Ivana Tomča a svůj brejk zakončil úspěšnou trefou z levé strany. Následně se poroučel na trestnou lavici vinohradský Ondřej Plíhal, ale Vary přesilovku nezvládly, když inkasovaly z florbalky Daniel Gärtnera, který navýšil v oslabení vedení Vinohrad na rozdíl tří branek. Pak už byla labutí píseň bratrů Gäntnerových, když se po jejich souhře nejprve zapsal do střelecké listiny Tomáš, posléze i David a Vinohrady šly do trháku 7:2.

Fotogalerie: FB Hurrican Karlovy Vary – TJ Sokol Královské Vinohrady 4:8 (1:2, 0:1, 3:5)

V 53. minutě sice snížil na 3:7 kapitán Varů Michal Klápa, ale hosté kontrovali brankou Lukáše Gregora. Poslední slovo však přeci jen měli domácí, za které kosmeticky upravil ukazatel skóre Ivan Tomčo. Hurricani si tak připsali na účet sedmnáctou prohru mezi superligovou smetánkou a pomalu se tak mohou chystat na play down.

FB Hurrican Karlovy Vary – TJ Sokol Královské Vinohrady 4:8 (1:2, 0:1, 3:5). Branky: 15. Adam Zahraj, 43. Michal Strachota, 53. Michal Klápa, 59. Ivan Tomčo – 7. Ivan Pergler, 19. Jan Procházka, 30. Štepán Švejda, 45. Jan Procházka, 46. Daniel Gärtner, 46. Tomáš Gärtner, 52. Daniel Gärtner, 57. Lukáš Gregor. Rozhodčí: Kostinek, Reichelt. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 520.