Na půdě Králova Dvora uhrála bezbrankovou remízu a k tomu pak přidala druhý, bonusový bod, který trefil sešívaným kapitán Marián Geňo v penaltovém rozstřelu.

„Z naší strany to byl nejlepší podzimní výkon na hřišti soupeře,“ hlásil spokojeně po utkání karlovarský trenér Karel Tichota.

Slavia byla favorizovanému soupeři více než vyrovnaným soupeřem. „Dařila se nám kombinace, měli jsme dobrý přechod do útočné fáze a dobře jsme zahráli i v defenzivě v čele s brankářem Jiřím Chárou, který opět odchytal velmi dobrý zápas,“ vypočítával Tichota.

Karlovarský kouč pouze litoval neproměněných šancí. „Škoda že jsme některou šanci nevyužili. Na druhou stranu Králův Dvůr byl nebezpečný ze standardních situací, se kterými jsme si však poradili,“ pochvaloval si trenér sešívaných.

Po bezbrankové remíze přišel na pořad rozstřel, který dělal v posledních kolech Slavii problémy. „I když už jsme ve druhém poločase nenavázali na výkon z první půle, dovedli jsme zápas do nerozhodného konce. V rozstřelu jsme konečně prolomili penaltovou mizérii, takže pro nás dva body z půdy soupeře jsou hodně cenné,“ připomněl Tichota. Slavia tak dosáhla na důležitý bodový zisk. „Ten musíme teď potvrdit v domácím prostředí v souboji s Benešovem,“ má závěrem jasno Tichota.

FK Králův Dvůr – FC Slavia Karlovy Vary 0:0 – PK 3:4

Rozhodčí: Ježek. ŽK: 1:2. Diváci: 200.

FC Slavia K. Vary: Chára – Staněk, Tůma, Pěkný, Mestl – Hudec (72. Šmídl), Krlička, Vokáč (90. Suchý), Maňák (76. Kalina) – Mandula (88. Novotný), Geňo.