„Jednoduché to nebylo, jelikož ve Varech jsem byl spokojený, byla tam super parta. Ale nakonec jsem se rozhodl pro Sokolov, když prakticky to mám pět minut na stadion a už jsem nechtěl nikam dojíždět,“ prozrazuje svůj návrat na sokolovský stadion Jiří Procházka. „Navíc jsem v Sokolově vyrůstal a také můj syn hraje v Baníku, pro mě je Sokolov dlouhodobější vizí do budoucna.“

FK Baník Sokolov 1948.Zdroj: Tomáš Bouda

Ve výběru trenéra Víta Vrtělky patří vytáhlý čahoun k nejzkušenějším hráčům, a tak nebylo divu, že navlékl i kapitánskou pásku. Jenže realita byla pro jeho výběr tvrdá. Baník totiž šel během podzimní části od porážky k porážce.

„Bylo to složité pro všechny,“ zklamaně se vrací k nepovedenému podzimu. „Na druhou stranu tým se teprve skládal dohromady a musí si vše sednout, navíc někteří hráči, kteří přišli z dorostu, se stále učí a přesvědčili se, že ČFL není jednoduchá soutěž,“ připomíná kvalitu třetí fotbalové ligy Procházka.

Sokolov si připsal během podzimní části, která byla po osmém kole pozastavena, i nejvyšší porážku, když v souboji s rezervou Sparty prohrál vysoko 0:10.

„Soupeři se podařilo vstřelit tři branky z prvních tří střel a to prakticky rozhodlo o výsledku. Navíc se nám nedařilo v obraně, na druhou stranu musím říct, že soupeř hrál velmi dobře,“ připomíná fotbalový výbuch. I přes neúspěšné tažení v podzimní části stále věří kapitán Baníku v lepší zítřky. „Bude to běh na dlouhou trať, ale věřím, že si vše postupně sedne a bude se nám dařit, to ale ukáže až čas,“ přemítá Procházka.

FK Baník Sokolov 1948.Zdroj: Tomáš Bouda

V současné době kvůli pandemii koronaviru, kdy je omezen počet hráčů, v rámci tréninkových jednotek polykají individuální tréninky. „Makáme fest. Máme kondičního trenéra, který nám připravuje tréninkové plány, které jsou hodně náročné,“ přibližuje Procházka. „Snad se v co nejbližší době situace okolo covidu-19 uklidní a my zase budeme moci společně vyběhnout k tréninkům a posléze k zápasům,“ dodává závěrem své přání Jiří Procházka.


Načítám tabulku …