„Po úspěšném vstupu do podzimní části se nám ve druhé polovině výsledkově nedaří, proto bychom to chtěli v závěrečném vystoupení zlomit,“ přeje si karlovarský trenér Karel Tichota.

A není divu. Slavia se prezentuje v první polovině soutěže v roli nováčka soutěže pohledným fotbalem, ale chybí jí výsledky.

„Musíme se vyvarovat především individuálních chyb,“ narážel Tichota na hlavní důvody zápasů, ve kterých Slavia nebyla horším týmem, ale právě po chybách jednotlivců nakonec odcházela ze hřiště s prázdnou. Tentokrát se sešívaným postaví do cesty sedmý tým, na který Slavia ztrácí sedm bodů. „Ústí má dobře organizovaný tým, velmi dobrý přechod do útočné fáze. Navíc má rychlá křídla a také výborné standardní situace,“ poukazoval na výškově vybavené hráče soupeře Tichota.

Stejně jako Ústí nad Orlicí by ráda Slavia dosáhla na bodovou radost. „Samozřejmě chceme urvat nějaké body, ale jak jsem řekl, musíme se vyvarovat chyb, hrát zodpovědně zezadu a vstřelit důležité branky,“ nastínil Tichota taktiku, kterou by měl jeho tým.

Otazníky však stále visí na Tůmou, který si z Velvar odvezl zranění kolene, a pro trenéra by jeho nepřítomnost zcela jistě byla při výškové výhodě hostů hodně na pozici stopera znát. „Uvidíme, v jakém složení nakonec nastoupíme, budu věřit, že všichni hráči budou k utkání připraveni,“ uzavřel trenér Slavie.

Ilustrační foto
Derby na severu Energii nevyšlo