„Na prvním tréninku se mi hlásilo celkem osmnáct hráčů a dva brankáři. Tři hráči ještě doléčují zranění a další dva chyběli z jiných důvodů,“ vracel se k zahájení letní přípravy trenér Jiří Štěpán.

FK Baník Sokolov - FC Slavia Karlovy Vary 2:4 (1:2).
PODÍVEJTE SE: Třetiligové derby ovládla Slavia, Baníku nasázela čtyři kousky

Ale to není ze strany sokolovského týmu vše. Jedná totiž o možných posilách. „Jednáme ještě s několika dalšími hráči o možném zapojení do našeho týmu,“ narážel Štěpán na možný příchod dalších hráčů.

„Kádr je tedy široký a záleží na každém z hráčů, jak budou pracovat a jak přesvědčí realizační tým o tom, že mají zájem porvat se o místo v základní sestavě na následující sezonu,“ poukazoval trenér Baníku.

Nový ročník České fotbalové ligy, ve kterém bude skládat Sokolov fotbalový reparát, odstartuje již o víkendu 31. července a 1. srpna. „Příprava bude krátká, a proto je tak i uzpůsobena. Začátek je vždy náročný, kdy se snažíme ještě maličko nabrat kondici, i když hráči plnili individuální plány,“ přibližuje Štěpán, na co se s hráči v úvodu přípravy zaměří.

FK Baník Sokolov.
Druhá šance pro Sokolov. Jsme o dost zkušenější, říká kouč Baníku

„Hlavním cílem je však opět dostat herní praxi jak zápasovou, tak tréninkovou,“ zdůrazňuje Štěpán a dodává: „Budeme se snažit přípravu naordinovat tak, abychom byli co nejlépe připraveni na první mistrovské utkání.“

V rámci přípravy odehraje Sokolov i několik zajímavých přípravných zápasů. První z nich již tuto sobotu, tedy 3. července, kdy bude hostit na svém stadionu od 10.30 třetiligovou rezervu Teplic.