„Do zápasu jsme vstoupili dobře, povedlo se nám vstřelit brzy branku, po které se nám hrálo lépe,“ uznával Vyleta, že si jeho tým posléze ještě více na drahovické umělce dovolil. A nebylo divu. Slávisté po vstřelené brance ještě více ožili a Petřín se měl zejména v obranné fázi co otáčet. I přesto párkrát hosté z Plzeňského kraje Slavii pozlobili, ale bez gólového efektu.

To domácí si vypracovali hned několik příležitostí, ale žádnou již nedokázali přetavit v gólovou radost. Během prvního poločasu se navíc kvůli nevybíravým zákrokům na hrací ploše začalo pořádně jiskřit, což se promítlo také do následné strkanice, kterou oba týmy po domluvě ustály bez úhony.

„První poločas byl hlavně o soubojích,“ narážel Vyleta na nespočet bitev, které týmy během duelu svedly. „Celkově si myslím, že byl spíše v naší režii. Soupeř tam měl sice pár situací, ale s těmi jsme si dokázali poradit,“ přidával svůj pohled na první polovinu zápasu slávistický obránce, který tentokrát zaskočil na postu středopolaře.

Fotbalisté karlovarské Slavia neuspěli v Ústí, kde podlehli tamnímu výběru 1:3.
OBRAZEM: Jsem rád za takto těžký zápas, řekl po prohře s Ústím kouč Slavie Geňo

To po změně stran už to byla jiná písnička. Slávisté začali propadat v obranné fázi a mohli jen děkovat soupeři, že jejich chyby zůstaly nepotrestány.„Druhý poločas už byl z naší strany horší,“ přiznává Vyleta. „Hned z kraje nás podržel gólman, kdy na něj šel útočník Petřína sám. Bohužel jsme několikrát nabídli soupeři slibné situace, ve kterých nás zastoupil kapitán Martin Pěkný,“ chválil si zkušenosti karlovarského kapitána, který několikrát uhasil slávistický požár bez gólové úhony.

„Petřín měl několik standardních situací, které se nám naštěstí povedlo ubránit, ale bohužel nám se nepovedlo vstřelit další branku proto byl zápas otevřený až do konce, ale výsledek se nám povedlo udržet, “ doplnil Vyleta k cenné výhře, která byla pro Slavii druhou v přípravném období.

Zdroj: Daniel Seifert

V předposledním přípravném duelu se Slavia opět představí v domácím prostředí, ve kterém vyzve v sobotu 17. února od 11.00 hodin Most, tedy účastníka Fortuna ČFL B.

FC Slavia Karlovy Vary – Petřín Plzeň 1:0 (1:0). Branka: 8. Václav Vyleta. Rozhodčí: Hoch. Diváci: 50. Slavia Karlovy Vary: Chára – M. Markovych, Pěkný, Antonov (60. Pavlyiuk), Žilák (70. Gabriel) – Shulika (70. Kolařík), Maňák, Vyleta, Ostapenko – Horník (80. Čolič), V. Markovych (46. Podivín).


Načítám tabulku ...