Do kauzy je zapleten například i vyšehradský Slavoj, se kterým se ještě před postupem do FNL střetávala v třetiligové soutěži i karlovarská Slavia, jež slavila jeho cenný skalp.

„My jsme doma s Vyšehradem vedli po třiceti minutách 4:0. Sice nás po změně stran soupeř drtil a snížil na 2:4, ale my si říkali, super, jak jsme to zvládli, porazili jsme aspiranta na postup,“ vracel se v čase předseda karlovarské Slavie Stanislav Štípek.

Kontroverzní vystoupení sudího Marka Janocha na dvorském stadionu sledovali fanoušci v souboji Slavie s Domažlicemi.Zdroj: Deník / Daniel Seifert

„Možná se ukáže, že šlo i o sázky na naše utkání, ale o tom nic nevíme, to ukáže až čas,“ zklamaně podotkl Štípek k senzačnímu výsledku, který však mohl mít již předem daný scénář.

„Sázky ve sportu, to je největší zlo,“ má jasno Štípek. A kauza se tak může dotknout nejednoho českého klubu v ČFL, aniž by o tom věděl.

„Jestli takováto levá běžela a policie to sledovala dva roky, tak je jasné, že se něco dělo, a je dobře, že se to bude řešit. Celou situaci vnímám jako dobrou zprávu pro český fotbal, který se tak může vymanit z temného prostředí,“ prozradil své stanovisko k zatčení Romana Berbra.

A právě rozhodčí byli hlavními postavami. I Slavia se o tom přesvědčila, když na dvorském stadionu hostila Domažlice a hlavní rozhodčí Marek Janoch ukázal během zápasu, jak se věci mají.

Kontroverzní vystoupení sudího Marka Janocha na dvorském stadionu sledovali fanoušci v souboji Slavie s Domažlicemi.Zdroj: Deník / Daniel Seifert

„Nikdy jsem se na rozhodčí nevymlouval, nikdy jsme s nimi neměli nějaké trable, vždy jsme si řekli, když jsme prohráli, že nás porazil soupeř, který byl lepší, ale v utkání s Domažlicemi si z nás rozhodčí dělal dobrý den, až to bylo do očí bijící. Hned nato jsme požádali, aby ho už k nám neposílali,“ připomíná Štípek kontroverzní vystoupení sudího Janocha na dvorském stadionu.

A proto se celorepublikově kluby stále obávají, že kauza časem vyprchá do neznáma. „Věřím, že to nevyšumí,“ vypočítává předseda třetiligového účastníka a závěrem připojuje své přání: „Doufám, že dojde k očistě českého fotbalu.“