Kariéru v souboji s Velvary zakončil v třetiligovém týmu kapitán Marián Geňo a s týmem se rozloučí po sezoně i další tři hráči, Ludvík Tůma, Dominik Mandula a Ladislav Mestl. Poslední domácí duel jarní poloviny soutěže přinesl vše, co k fotbalu patří. Góly, emoce, karty, smutek i radost.

Do zápasu vlétli sešívaní po hlavě, již ve 2. minutě zakončil úspěšně akci technickou střelou z hranice pokutového kopu Ladislav Mestl. V 17. minutě pak napřáhl zpoza hranice šestnáctky Ludvík Tůma a parádní trefou rozjásal dvorský stadion podruhé. Pak si vzali gólové slovo hosté. Ve 20. minutě snížil rozdíl na ukazateli skóre Marek Polák a náskok Slavie zlikvidoval o devět minut později velvarský Vít Pavlíček. Po změně stran byly Velvary stále při chuti, když jim v 56. minutě vystřelil poprvé vedení v utkání exkarlovarský Ladislav Vopat. Slavia však nesložila zbraně a na branku soupeře se valil jeden útok za druhým, zatímco hosté svou hru zatáhli a čekali na rychlé protiútoky. V 78. minutě pak jeden z nich využil Vít Pavlíček, který si připsal na své konto druhý zářez v utkání. I nepříznivý stav slávisty nezlomil, ale kýžená třetí branka přišla až v 88. minutě ze značky pokutového kopu, který chladnokrevně proměnil Dominik Mandula.

Nutno podotknout, že úspěšný byl až opakovaný pokus, to už navíc hrály Velvary o deseti hráčích, když se musel v 85. minutě předčasně poroučet pod sprchy Ladislav Vopat, což přineslo na obě střídačky pořádnou vřavu. Nakonec Slavia ve dvouminutovém nastavení kýženou vyrovnávací branku nevstřelila a se svými fanoušky se loučila těsnou porážkou. Závěrečné utkání Fortuna ČFL odehraje Slavia již ve středu 12. června od 18 hodin na půdě Ústí nad Orlicí.

XTERRA CITY TRIATHLON Ostrov 2019
Xterra v podání Petra a Brantlové

FC Slavia Karlovy Vary – TJ Slovan Velvary 3:4 (2:2)

Branky: 2. Mestl Ladislav, 17. Tůma Ludvík, 88. Mandula Dominik (PK) – 20. Polák Marek, 29. a 78. Pavlíček Vít, 58. Vopat Ladislav. Rozhodčí: Paták. ŽK: 2:4. ČK: 0:1 (85. Ladislav Vopat). Diváci: 191.

FC Slavia Karlovy Vary: Chára – Holík (63. Hudec), Tůma, Pěkný, Mestl – Skala (46. Dubnička) – Kalina, Maňák, Vokáč (80. Shorný), Mandula – Geňo (83. Frána).