Hledala totiž náhradu za útočníka Martina Psohlavce, který zamířil po úspěšné divizní sezoně za hranice.

Povedlo se. Do lázeňského města se tak navrátil z německého angažmá vytáhlý útočník Dominik Mandula, který má navíc za sebou i angažmá v Mostě, Plzni či Znojmě.

„Všechna angažmá byla něčím specifická. Poznal jsem spoustu přátel, ale nejvíce vzpomínám na Znojmo, kde byla skvělá parta. Jednu sezonu jsme o bod zachránili II. ligu a rok nato jsme postoupili do I. ligy,“ vzpomínal na ligová či druholigové angažmá Dominik Mandula, který však prakticky načal svou fotbalovou kariéru v Karlových Varech, odkud nakoukl do velkého fotbalu.

A jak se návrat hbitého útočníka do města minerálních pramenů uskutečnil? „Jedno odpoledne mi zavolal Karel Tichota (pozn. red. trenér Slavie Karlovy Vary) a ptal se, jak to se mnou vypadá, jestli bych se nechtěl vrátit do Čech. Od té doby jsem nad tím začal přemýšlet. Po čtyřech letech v Německu jsem chtěl změnu, a proto jsem na nabídku kývl,“ poukazoval na své rozhodnutí k návratu do rodného města Mandula. Jenže návrat do rodného města nebyl až tak jednoduchý. Spíše naopak. „Táhlo se to docela dlouho,“ přiznává Mandula a přidal: „Měl jsem problém se smlouvou, ale nakonec vše dobře dopadlo (úsměv).“

Vytáhlý útočník tak měl před sebou náročný úkol, zastoupit Psohlavce v útočné linii po boku Mariána Geňa. „Nevím, jestli jsem Martina nahradil,“ culil se Mandula a pokračoval: „Oba v divizní soutěži dohromady nastříleli 55 branek, což je obdivuhodné číslo. Já se snažím na hřišti odevzdat maximum a tím týmu pomoci.“ Slavia zachytila velmi dobře začátek podzimní části, když v sedmi zápasech dosáhla na deset bodů, což málokdo očekával. „Vstup do první části ČFL jsme měli slušný, dařilo se nám. V klíčových momentech jsme byli schopni vstřelit branku. Myslím si, že můžeme hrát v třetiligové soutěži s kýmkoliv vyrovnaný zápas,“ přemítal Mandula.

Posléze se však fotbalová karta obrátila a Slavia začala sbírat body už jen poskrovnu. „Bohužel pak přišla série porážek. Máme mladý tým, který sbírá zkušenosti, navíc se nám nedařilo v koncovce, na tom musíme zapracovat,“ upozorňoval Mandula.

Nová posila sešívaných však nezažila zrovna povedený podzim, když přišlo na pořad zranění a několik týdnů byl mimo, i přesto Mandula dokázal nastřílet alespoň tři branky.

„Nejsem spokojen,“ zklamaně popisoval Mandula. „Zbrzdilo mě zranění hned ve třetím kole, když jsem pak byl tři týdny mimo. Potřeboval jsem herní praxi. Některé situace jsem řešil přihrávkou místo střely a zase naopak, takže určitě nejsem spokojený. Navíc tři góly, to je opravdu málo, ale věřím, že mám na víc, proto musím v zimě potrénovat a připravit se na sto procent, abych mohl týmu pomoci brankami, které nám na podzim chyběly,“ vysvětloval Mandula.

Po menší přestávce čekají Slavii neoblíbené zimní galeje. „Teď si od fotbalu chvíli odpočineme a pak se pojede dál. Musíme pořádně potrénovat a pak hlavně zachytit vstup do jarní části ČFL, jelikož tři ze čtyř zápasů odehrajeme na hřišti soupeřů, to bude hodně důležité. Navíc musíme bodovat také v domácích zápasech, jelikož k záchraně v soutěži se bude každý bod počítat, musíme dát do toho prostě všechno,“ burcuje závěrem útočník Slavie.