Nejtěžší úloha čeká třetiligovou karlovarskou Slavii, která došla v loňském ročníku do osmifinále. Tentokrát načne pohárovou pouť v Kolíně, kde se jí postaví do cesty tamní Sparta, tedy účastník Fortuna divize C.

„V předešlých dvou předčasně ukončených sezonách si vedl Kolín velmi dobře, tentokrát mu však začátek nevyšel, když remizoval a naposledy prohrál s Vysokým Mýtem,“ upozorňuje i přes zaváhání Kolína trenér karlovarské Slavie Marián Geňo na kvalitu soupeře.

Slavia Karlovy Vary, Baník Sokolov a Viktoria Mariánské Lázně se dnes představí v 1. kole MOL Cupu.Slavia Karlovy Vary, Baník Sokolov a Viktoria Mariánské Lázně se dnes představí v 1. kole MOL Cupu.Zdroj: Daniel Seifert

„Kolín je zkušený tým, který má postupové ambice,“ zdůrazňuje Geňo, že jeho družinu nečeká v Kolíně snadná šichta. „Určitě chceme udělat vše pro postup a navázat tak na loňský ročník, ve kterém jsme se střetli s ligovými týmy,“ připomíná pohárovou jízdu, ve které Slavia poměřila své síly s Opavou či pražskou Slavií.

Ostrovský záložník Jakub Vrba.
Nebyl to náš nejlepší výkon, smutnil po duelu v Lounech ostrovský Jakub Vrba

Druhým týmem, který bude chtít urvat postup do druhého kola, bude třetiligový Baník Sokolov. Ten zamíří do Prahy, kde se střetne s Meteorem.

„Já už proti Meteoru odehrál dvě utkání s Ostrovem, a navíc jsem zhlédl duel Ostrova právě s Meteorem,“ vysvětluje trenér Sokolova Jiří Štěpán. Informací tak měl před pohárovým kláním dostatek.

Slavia Karlovy Vary, Baník Sokolov a Viktoria Mariánské Lázně se dnes představí v 1. kole MOL Cupu.Slavia Karlovy Vary, Baník Sokolov a Viktoria Mariánské Lázně se dnes představí v 1. kole MOL Cupu.Zdroj: Daniel Seifert

„Čeká nás těžký zápas, bude to těžká práce,“ pokyvuje hlavou. „Pokud přistoupíme k duelu jako k prvnímu utkání v České fotbalové lize, tak věřím, že můžeme být úspěšní,“ vypočítává sokolovský lodivod.

Třetí tým, který naskočí do pohárové loterie, bude Viktoria Mariánské Lázně, která se jako jediná představí v domácím prostředí, v němž bude hostit třetiligový Písek.

„Tentokrát dostanou šanci hráči širšího kádru, pro nás je stěžejní utkání s Klatovy, která nás čeká o víkendu,“ prozradil trenér viktoriánů Otakar Dolejš.

„Určitě jde o kvalitního soupeře, takže nás nečeká nic jednoduchého, tak se s tím snad dobře popasujeme,“ přeje si Dolejš.

FC Viktoria Mariánské Lázně.
Mariánské Lázně vyšly bodově naprázdno i v Katovicích

Jediný tým, který si zajistil postup do druhého kola, je Olympie Březová, která se měla utkat před svými fanoušky s třetiligovým Královým Dvorem, ale jelikož je tým soupeře z důvodu covidu-19 v karanténě, nakonec bylo rozhodnuto o postupu Olympie do druhého kola, který bude muset ještě oficiálně posvětit STK.