Postavou sice malý, ale fotbalovým srdcem velký forvard totiž přispěl svým výkonem k historickému postupu v MOL Cupu, kdy Slavia bez větších potíží senzačně, ale zaslouženě po výhře 3:0 vystavila stopku SFC Opava.

Fotbalisté karlovarské Slavie si drze vyšlápli na omlazený tým ligové Opavy, který porazili v poměru 3:0.
MOL CUP: Pro nás je to neuvěřitelný úspěch, říká po skalpu Opavy trenér Geňo

„Pro mě to byl dosavadní vrchol,“ přiznává s úsměvem Jiří Prágr. A není divu, proti ligovému týmu se nehraje každý den. „Nikdy jsem si nepředstavoval, že bych mohl hrát proti prvoligovému týmu,“ prozradil věčně usměvavý forvard Slavie. Jak bývá v jeho podání tradicí, za šanci, kterou od trenéra dostal, se odvděčil poctivým výkonem.

„Byl jsem samozřejmě patřičně nervózní, ale věděl jsem, že si to nesmím připouštět a musím se soustředit na své,“ vracel se k pocitům, které měl během nástupu k zápasu. Pocity však vzaly po úvodním hvizdu rozhodčího zasvé.

Fotbalisté karlovarské Slavie si drze vyšlápli na omlazený tým ligové Opavy, který porazili v poměru 3:0.
OBRAZEM: Senzace! Slavia vystavila stopku Opavě a už je v osmifinále MOL Cupu!

„Jsem vděčný, že jsem dostal důvěru a příležitost v takto důležitém zápase odehrát devadesát minut, a za to moc děkuji,“ vzkazuje dodatečné velké díky trenéru za šanci, kterou dostal.

Do utkání však nastupovala s nálepkou favorita Opava, která dorazila do lázeňského města v řádně omlazené sestavě, ale Slavia nechtěla plnit pouze roli sparing partnera, naopak od první minuta šla za fotbalovou senzací.

„Do zápasu jsme nastupovali s cílem porvat se o postup, ať už by byl průběh jakýkoliv. Věděli jsme, že větší šanci posunout historii klubu o něco výše už asi nikdy mít nebudeme. A proto jsme byli ochotni na hřišti nechat duši,“ připomněl předzápasový cíl, se kterým sešívaní do pohárové bitvy vstupovali.

Fotbalisté karlovarské Slavie si drze vyšlápli na omlazený tým ligové Opavy, který porazili v poměru 3:0.Fotbalisté karlovarské Slavie si drze vyšlápli na omlazený tým ligové Opavy, který porazili v poměru 3:0.Zdroj: Deník / Daniel Seifert

Cestu za postupem zahájily Vary skvělým vystoupením a soupeř z Opavy se měl během prvního poločasu co otáčet, nakonec svou snahu přetavily ve vedoucí branku.

„První gól byl sice darovaný po zpackané malé domů, ale po sérii standardních situací, kterými jsme dost ohrožovali bránu soupeře, to byl zasloužený gól, který nám dodal ještě větší odhodlání soupeře nepustit zpátky do hry,“ ohlédl se za prvním poločasem slávistický záložník.

I po změně stran Slavia ze svého výkonu neslevila, ba naopak přidala, a z toho vytěžila další dvě branky. „Druhý gól po rychle rozehraném rohu, který našel Zika rozbíhajícího se z půlicí čáry, nám přidal pojistku ve vedení a sílu do zbytku zápasu,“ přiblížil důležitou 51. minutu, kdy šla Slavia do dvoubrankového trháku.

„Třetí gól byl už jen třešničkou na celém utkání a tomu také odpovídala patřičná euforie,“ narážel Prágr na postupovou radost, která zachvátila po závěrečném hvizdu rozhodčího Matějčka drahovický stadion.

Karlovarská Slavia tak přepsala postupem do osmifinále MOL Cupu svou klubovou historii a v následujících dnech či týdnech bude horlivě sledovat los, který jí může přinést zvučného ligového soupeře.

„Jsme všichni zvědaví, co nám osud přichystá v losu pro další kolo, přejeme si přitáhnout do kraje atraktivního soupeře,“ dodal závěrem své přání Jiří Prágr.