„Každý bod se počítá,“ řekl po utkání trenér Sokolova Jiří Štěpán. Vstup však do utkání měli lepší hosté. „My jsme do zápasu nevstoupili tak, jak jsme chtěli,“ připomíná rozpačitý úvod svého týmu.

VK ČEZ Karlovarsko - VK Jihostroj České Budějovice 3:2.
FOTOGALERIE: Jihostroj Varům pořádně zatopil, přesto Karlovarsko urvalo výhru

I přesto se Sokolov mohl radovat z prvního gólu. „Po tečované střele Kryštofa Kýčka z hranice šestnáctky jsme se ujali v 8. minutě vedení,“ popisuje vedoucí branku svého týmu Štěpán. Jenže hosté, kteří se prezentovali kvalitní kombinační hrou, dokázali během tří minut ukazatel skóre otočit ve svůj prospěch.

„Dělala nám problémy aktivní hra soupeře a také dostupování hráčů. Ve 29. minutě hosté vyrovnali po tečované střele a ve 32. minutě se pak ranou do šibenice ujali vedení,“ připomíná příbramský obrat na sokolovském stadionu Štěpán. Ale ani Příbram vedení neudržela, když ve 37. minutě bylo vyrovnáno.

Sokolov urval cenný bod v souboji s rezervou 1. FK Příbram, se kterou remizoval 2:2, a dosáhl na desátý bod v ČFL.Sokolov urval cenný bod v souboji s rezervou 1. FK Příbram, se kterou remizoval 2:2, a dosáhl na desátý bod v ČFL.Zdroj: Tomáš Bouda„Zásluhou Petra Bílka se nám podařilo vyrovnat, což pro nás bylo hodně důležité,“ poukazuje trenér Sokolova. Po obrátce stran sice Sokolov svou hru zlepšil, ale na výhru to nestačilo. A když se gólově neprosadili ani hosté, skončil duel po nerozhodném výsledku dělbou bodů.

„Ve druhém poločase se náš výkon zlepšil. Dostávali jsme se do slibných příležitostí, ale bohužel jsme další branku nepřidali,“ zklamaně naráží Štěpán na brankové příležitosti svých svěřenců, které nezůstaly nevyužity.

„Také soupeř měl pár příležitostí, kdy mohl vývoj utkání naklonit na svou stranu, přesto utkání skončilo nerozhodně 2:2,“ upozorňuje Štěpán.

Bod ale na Baníku berou všemi deseti. „Vzhledem k průběhu utkání si myslím, že remíza je vzhledem k dění na hřišti spravedlivá,“ dodává k bodovému zisku kouč Baníku.

FK Baník Sokolov 1948 – 1. FK Příbram B 2:2 (2:2). Branky: 8. Kýček Kryštof, 37. Bílek Petr – 29. Vlček Jiří, 32. Kolář Vít. Rozhodčí: Švorc. ŽK: 3:2. Diváci: 400. Sokolov: Štrunc – Blažek, Neudert (72. Stan), Kolář, Kýček – Čermuš (76. Mlika), Kovář (76. Martinec), Hajdo, Majka – Bílek (72. Olah), Řezáč (81. Dubnický).


Načítám tabulku …