A jak dopadly podzimní statistiky v podání Baníku Sokolov?

Do všech patnácti podzimních duelů naskočila v trikotu Baníku čtveřice hráčů Jakub Blažek, Dominik Hajdo, David Kolář a Petr Řezáč. O zápas méně si na konto připsali Vojtěch Čermuš, Jiří Mlika a Petr Bílek. Nejvytíženějším hráčem podzimu byl sokolovský kapitán Jakub Blažek, který strávil na hřišti 1 365 minut. Dále 1 253 minut nasbíral na své konto Dominik Hajdo a 1 185 jich absolvoval na hřišti David Kolář.

Václav Koloušek se v jarní části I. A třídy představí v barvách nováčka soutěže TJ Karlovy Vary – Dvory. Ilustrační foto: Deník
Přestupová bomba. Se Dvory se dohodl ostřílený středopolař Václav Koloušek

Celkem osmadvacetkrát viděli hráči Sokolova v rukou rozhodčích žluté napomenutí, když čtyřikrát byl během podzimu ´odměněn´ žlutou kartou Dominik Hajdo, třikrát pak Daniel Krlička a Václav Neudert. K tomu přidal Krlička ještě jeden předčasný odchod do šaten v podobě červené karty.

Nejlepším střelcem Baníku byl v první části soutěže nestárnoucí snajpr Jiří Mlika, který zatížil konta soupeřů šesti kousky. Třikrát pak potěšil nejen své spoluhráče vstřelenou brankou Daniel Krlička a dva zářezy si připsal na konto Daniel Kovář.

V uvozovkách propadák podzimu zažili hráči Sokolova v souboji s rezervou pražské Slavie, která je porazila vysoko 8:2. Nutno podotknout, že za B-tým Slavie nastoupili áčkaři v čele s kraslickým odchovancem Michaelem Krmenčíkem, který se blýskl hattrickem. Z A-týmu ještě nastoupil za pražský výběr například Sokolovu velmi dobře známý Ladislav Takács. Za zmínku stojí i odchovanec FK Ostrov Jakub Zeronik, který se představil v barvách rezervy Slavie.

FK Baník Sokolov. Ilustrační foto
Slavia uspěla i v odvetě, Baník musel skousnout další prohru

Naopak husarský kousek si připsali baníkovci na účet v desátém kole na půdě domažlické Jiskry, kde vyhráli senzačně 2:1, čímž obrali jednoho z hlavních aspirantů na postup do Fortuna:Národní ligy o velmi cenné body.

Můj stadion, můj hrad? V podání Baníku to tentokrát vůbec neplatilo, když v osmi duelech před svými fanoušky dosáhl pouze na osm bodů. Podstatně horší bilanci pak měl na hřištích soupeřů, kde se představil sedmkrát, a byly z toho pouze tři body.

Slabou náplastí tak mohla být pro tým Sokolova alespoň druhá nejvyšší návštěva podzimní části, kterou pokladníci Baníku zaznamenali v závěrečném, patnáctém kole, kdy na derby se Slavií Karlovy Vary dorazilo 890 fanoušků. Nejvyšší návštěvu první části soutěže si připsaly v áčkové skupině Fortuna ČFL Domažlice, když na jejich duel se Slavií Praha B dorazilo do ochozů 1 245 diváků. Celkově pak patnáct vystoupení hráčů z města hnědého uhlí zhlédlo 4 192 diváků.


Načítám tabulku …