„Hráli jsme po dlouhé době ostrý zápas, tak možná trvalo, než jsme se rozběhali, ale my jsme hlavně nechtěli nijak zaspat začátek a to se naštěstí nestalo,“ pochvaloval si nasazení svých spoluhráčů od úvodní minuty.

„Na soupeře jsme nalezli a jemu nezbývalo než kopat dlouhé balony, které naši borci vzadu sebrali. Naopak my jsme hrozili ze stran a hlavně ze standardních situací,“ připomněl například nastřelené břevno Zdeňkem Skalou.

Fotbalisté karlovarské Slavie si drze vyšlápli na omlazený tým ligové Opavy, který porazili v poměru 3:0.
OBRAZEM: Senzace! Slavia vystavila stopku Opavě a už je v osmifinále MOL Cupu!

„Pak nám vlastně soupeř nabídl gól sám, ale hlavně to byla super akce Vokyho, protože nebyl líný na kroka poté pohotově zakončil,“ chválil s úsměvem svého spoluhráče Rostislava Vokáče, který vystihl malou domů v podání hráčů Opavy a po úspěšném zakončení poslal Slavii do vedení.

A nezůstalo v podání sešívaných pouze u jedné radosti, když po změně stran přidal druhou trefu Zdeněk Skala. „Druhý gól byl důležitý pro náš klid, i když víme, jak je výsledek 2:0 zrádný,“ poukazoval Maňák. A aby to nebylo málo, přidali Varáci i třetí gól, ten měl na svědomí opět Rostislav Vokáč.

Fotbalisté karlovarské Slavie si drze vyšlápli na omlazený tým ligové Opavy, který porazili v poměru 3:0.Fotbalisté karlovarské Slavie si drze vyšlápli na omlazený tým ligové Opavy, který porazili v poměru 3:0.Zdroj: Deník / Daniel Seifert

„Řekli jsme si, že si musíme pohlídat brejky Opavy, ale nakonec jsme dali gól po brejku my, když Zičko skvěle posadil centr na hlavu Vokymu, který se hlavou nemýlil,“ připomněl třetí gólovou radost svého týmu Maňák.

Slavia tak proklouzla do osmifinále poháru, ve kterém se v případě přejícího losu může těšit na dvojboj s ligovým týmem.

Fotbalisté karlovarské Slavie si drze vyšlápli na omlazený tým ligové Opavy, který porazili v poměru 3:0.
MOL CUP: Pro nás je to neuvěřitelný úspěch, říká po skalpu Opavy trenér Geňo

„My jsme všichni strašně šťastní, hlavně za to, že můžeme v této době hrát zápasy. Upřímně nevím, jestli se tu někdy hrálo osmifinále, všichni jsme si toho vědomi, že se podařilo něco skvělého, co se nestává každý den,“ vysvětloval Maňák.

Pro Varáky to tak bude po rozlosování osmifinále, které přijde na pořad až po dohrání všech zápasů, včetně těch odložených, další fotbalový svátek, když v osudí nebudou chybět Sparta Praha, Slavia Praha a možná také Viktoria Plzeň, která odehrála svůj pohárový zápas včera, ale skončil po uzávěrce.

„Hrát proti ligovému týmu je vždy svátek, ale lhal bych, kdyby řekl, že bychom nechtěli zrovna tyhle tři týmy, všichni už se těšíme na los,“ uzavřel slávistický fotbalový šikula.