FK Baník Sokolov – FC Slavia Karlovy Vary 1:1 (1:1). Branky: 30. Martinec Dan – 36. Vyleta Václav (PK). Rozhodčí: Švagr. ŽK: 3:2. Diváci: 890.
FK Baník Sokolov: Štrunc – Hajdo, Neudert, Blažek, Kolář – Šulc (65. Řezáč), Krlička (65. Majka), Čermuš, Stöckner – Mlika, Martinec (88. Bílek).
FC Slavia Karlovy Vary: Chára – Pěkný, Vyleta, Shorný, Skala – Prágr (73. Mandula), Vokáč, Toure, Dubnička – Červený (88. Farid), Debellis (82. Mašata).

Rozhodlo se o tom na stadionu Baníku Sokolov, na který dorazilo na krajské třetiligové derby bezmála devět set fanoušků. V závěrečném, čtrnáctém kole Fortuna ČFL remizoval Baník Sokolov s karlovarskou Slavií 1:1.

Po úvodním seznamování se tlačila více do zakončení Slavia, ale její příležitosti zůstaly nevyužity. Ani Sokolov však nezůstal pozadu, když využíval především rychlé přečíslení.

Jedno z nich využili svěřenci sokolovského trenéra Milana Pariho ve 30. minutě, kdy zamířil do rozhozené obrany Slavie Dan Martinec, který následně přetavil svůj výlet do pokutového území Slavie ve vedoucí branku.

Vedení však vydrželo domácím pouhých šest minut. V šestnáctce Sokolova byl faulován ve 36. minutě Jaroslav Červený a následný pokutový kop s přehledem proměnil ve vyrovnávací trefu Václav Vyleta.

Kdo tak čekal ofenzivní nájezdy obou týmů po obrátce stran, musel být zklamán.

Hrálo se především od vápna k vápnu, a když už se dostali hráči na dostřel branky, v klidu si s jejich šancemi poradili brankáři obou výběrů.

Za zmínku tak stojí alespoň šance slávistického útočníka Jaroslava Červeného, když jeho ránu excelentním zákrokem zneškodnil gólman Baníku Vojtěch Štrunc.

Varští se sice snažili strhnout výhru na svou stranu, ale bez brankového efektu, naopak v nastaveném čase mohli děkovat svému brankáři Jiřímu Chárovi, který bravurním zákrokem zneškodnil šanci na výhru v podání sokolovského Matěje Majky.


Načítám tabulku …