„Bohužel jsme zápas prohráli během úvodní pětadvacetiminutovky,“ těžko hledal slova po první prohře v jarní části kouč Slavie Marián Geňo.

A nebylo divu. Písek načal zápas velmi dobře, když v 6. minutě šel do vedení po rohovém kopu, na který nedosáhl Davidson a následně nasměroval míč do karlovarské svatyně Ondřej Běloušek. Poté přišel na pořad klíčový moment duelu.

Ve 24. minutě musel předčasně pod sprchy stoper Slavie Martin Pěkný, který se sice soupeři vyhýbal, ale ten si chytře došel pro faul, což znamenalo pro kapitána Slavie červenou kartu. Následně pak Jihočeši přetavili přímý kop z hranice šestnáctky ve druhou brankovou radost, když se parádní trefou blýskl Tomáš Arzberger. Nutno podotknout, že mu sešívaní hodně napomohli, když se při jeho střele karlovarská zeď rozestoupila.

„Nejdříve jsme neubránili rohový kop laxním bráněním, pak Pěkný musel hasit nebezpečnou situaci faulem, dostal za to červenou kartu a soupeř navíc z přímého kopu dal druhý gól,“ shrnul v kostce první poločas karlovarský trenér. Toho nejvíce mrzela právě druhá obdržená branka.

„Při té střele se nám rozestoupila zeď, pro mě nepochopitelné. Jestli se někdo bojí míče, tak nemá v téhle soutěži, co dělat,“ hořekoval kouč Varů. I přesto se snažila po změně stran Slavia o vyrovnání, a to i v oslabení.

„Ve druhé půli nás čekal těžký úkol. Jste v deseti a prohrává 0:2, ale kluci mi ukázali obrovský charakter. Těch pětačtyřicet minut neskutečně odpracovali, měli jsme víc situací, ze kterých se dala vstřelit branka,“ našel na prohře pozitivum Geňo.

„Navíc jsme pak dohrávali zápas v devíti, když musel po nevybíravém zákroku odstoupit i Černý. Takže obrovské pozitivum, že tohle mužstvo se jen tak nevzdá, ale ponaučení, že takový vstup do zápasu nesmíme opakovat, to se v ČFL neodpouští,“ doplnil k duelu Geňo.

FC Slavia Karlovy Vary – FC Písek 0:2 (0:2). Branky: 6. Ondřej Běloušek, 25. Tomáš Arzberger. Rozhodčí: J. Beneš – A. Beneš, Ježek. ŽK: 3:3. ČK: 1:0 (24. Martin Pěkný). Diváci: 170. Karlovy Vary: Soloha – M. Markovych (52. Červený), Davidson, Pěkný, Žilák – Alozie, V. Markovych (29. Černý), Horník, Ostapenko – Milidrag (69. Mašata), Didier. Trenér: Marián Geňo.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...