FK Baník Sokolov – FK Teplice B 0:1 (0:1). Branka: 12. Sinu Karol. Rozhodčí: Hányš. Diváci: 100. 
FK Baník Sokolov: Štrunc – Blažek, Kolář, Neudert, Čermuš – Hackl, Kovář, Stehlík, Fišer – Martinec, Mlika (stř. Richter, Hajdo, Krlička, Stan, Tesař, Nedbalý, Bílek, Peška, Strmiska).
FK Teplice B: Četverik (46. Dombrovskij) – Hora II. (46. Kovalčík), Lukáš, Čítek, Liška (65. Hora – Vobecký, Ljevakovič, Sinu (46. Kočka ) – Rezek (16. Procházka ), Hural – Vachoušek (46. Janda).

Neúspěšně. Na svém stadionu nestačili na rezervu Teplic, která dorazila na západ Čech posilněna o ligové hráče, namátkou Jana Rezka či Admira Ljevakoviče.

Parádní nůžky rozhodly v Sokolově o tříbodovém transportu do Teplic, když se o to zasloužil již ve 12. minutě duelu záložník Karol Sina, který zařídil svému týmu výhru 1:0.Parádní nůžky rozhodly v Sokolově o tříbodovém transportu do Teplic, když se o to zasloužil již ve 12. minutě duelu záložník Karol Sina, který zařídil svému týmu výhru 1:0.Zdroj: Daniel Seifert

Nakonec rozhodla první přípravný duel jediná přesná rána, a to z 12. minuty, kterou obstaral parádními nůžkami Karol Sina. „Do začátku utkání jsme nastoupili dost zaskočeně a prvních šest minut patřilo soupeři,“ bědoval nad mizerným vstupem do utkání sokolovský trenér Jiří Štěpán.

I přesto se baníkovci rychle vymanili z tlaku soupeře, přesto inkasovali. „Paradoxně když jsme se srovnali a začali hrát to, co jsme chtěli, tak jsme po dlouhém autu a několika chybách inkasovali,“ narážel trenér Baníku na branku Siny.

I před obdrženou brankou Sokolov pokračoval v aktivní hře. „Dostali jsme se do několika zakončení, ale nebyli dost důrazní,“ upozorňoval Štěpán. Vyrovnání viselo ve vzduchu ve 31. minutě, kdy překazil brankovou radost z bezprostřední blízkosti sokolovskému Stehlíkovi brankář Teplic Lukáš Četverik. „Bohužel pro nás, trefil z malého vápna jen gólman hostů,“ vracel se k tutovce Stehlíka Štěpán.

Do druhého poločasu Sokolov značně prostřídal a to se odrazilo i na dění na hřišti. „Udělali jsme celkem osm změn,“ připomíná Štěpán a přidává: „Bohužel střídající hráči nenavázali na tempo hráčů z prvního poločasu, a tak byly Teplice v průběhu celého druhého poločasu lepším týmem. Během druhé pětačtyřicetiminutovky už žádná branka i přes šance na obou stranách nepadla, a tak si Baník na úvod přípravy připsal na účet nejtěsnější porážku.

„Bohužel jsme opět nedokázali vstřelit branku, ale některé pasáže utkání nám ukázaly, že jdeme správnou cestou, ale čeká nás ještě spousta práce,“ hledal pozitiva na porážce trenér Baníku.

Fotbalisty Sokolova čeká opět týdenní tréninkový proces a v sobotu 10. července od 11 hodin druhé přípravné utkání na půdě německého Auerbachu.