Ve Fortuna České fotbalové lize, kam se navrátila po čtyřleté pauze, má v úvodu soutěže před sebou doslova zápasový masakr, když během čtrnácti dní odehrají sešívaní čtyři utkání.

„Začátek bude opravdu náročný. Během čtrnácti dnů odehrajeme pět soutěžních utkání, ale tak to mají i ostatní týmy. Máme relativně široký kádr, navíc by hráči po přípravě měli být dostatečně připraveni, takže dostanou příležitost všichni hráči, ať tu zátěž trochu rozložíme,“ narážel trenér Slavie Karel Tichota ještě na fotbalovou vsuvku v rámci prvního kola MOL cupu, která tak navýší porci na pět zápasů.

V úvodním kole, ve kterém si slávisté vystřihnou na dvorském stadionu domácí premiéru, budou hostit Viktorii Jirny, která každoročně čeří nejvyšší příčky v tabulce. „Jirny během přestávky kádr obměnily, když hodně hráčů odešlo, ale i přišlo. Přesto patří dlouhodobě ke špičce ČFL, takže neočekáváme nic jednoduchého,“ poznamenal k soupeři Tichota.

Otázkou však zůstává, v jaké sestavě Slavia v úvodním kole nastoupí. „Někteří hráči ještě nemají vyřízené registrace, tak snad se vše stihne a podle toho by byla poskládána i sestava. Jinak ještě visí otazník nad jedním dvěma posty,“ podotkl k sestavě, která by měla vyrukovat k duelu s Jirny, karlovarský kormidelník.

Po zápase pak čeká sešívané středeční pohár MOL cup, ve kterém se představí na půdě SK Kladna, čímž roztočí nabitý fotbalový program. „Pro nás bude důležitý každý bod a samozřejmě bychom chtěli bodovat i proti Jirnám, ale jak jsem řekl, bude to hodně náročné. Co se týče poháru, tak pro nás je prioritou ČFL, a vše tak směrujeme k samotné soutěži. Pokud bychom dosáhli ve čtyřech utkáních, ve kterých se třikrát představíme v domácím prostředí, šesti bodů, tak bych byl spokojený,“ dodal závěrem bodové přání Karel Tichota.