Tam sešívaní drželi s domácím výběrem fotbalový krok pouze v prvním poločase, který skončil bezbrankovou remízou. Nakonec slavil Tachov, který je nováčkem divize A, velmi cenný skalp, když vyhrál v poměru 4:1.

„Po vyrovnané první půli, kdy branka nepadla ani na jedné straně, jsme jako první inkasovali my. Gól padl z pokutového kopu po nedorozumění obránců a následném faulu. I když se nám podařilo vzápětí vyrovnat, tak jsme následně po chybě brankáře a nedůrazu obránců rychle prohrávali o dva góly,“ hodně se zlobil karlovarský trenér Karel Tichota.

Varáci i přes nepříznivý průběh zápas nezabalili, spíše naopak. „Poté jsme si vypracovali tři vyložené šance, bohužel žádnou neproměnili. Zkušení domácí pak v závěru po brejku přidali čtvrtou branku,“ bilancoval karlovarský trenér. Slavia tak utrpěla druhou prohru v přípravě, když po Ústí neuspěla ani v Tachově. „V utkání byl patrný rozdíl v soubojovém chování hráčů a důrazu, tam jsme hodně zaostávali,“ hledal příčiny neúspěchu na tachovském pažitu Tichota a hned připojil: „A inkasovat čtyři branky za poločas, to by se stávat nemělo.“

Již ve středu, tedy 25. července, si mohou slávisté napravit fotbalovou reputaci, když je čeká čtvrté utkání v rámci letního drilu, ke kterému zamíří tentokrát do Rakovníka, kde se střetnou od 18.00 hodin s místním SK.

FK Tachov - FC Slavia Karlovy Vary 4:1

Branka Slavie: Vilček. Poločas: 0:0.

FC Slavia Karlovy Vary: Chára- Mestl, Staněk, Pěkný, Vyleta- Němec, Maňák, Suchý, Kalina- Novotný, Vilček, II. poločas: Šampalík- Hudec, Staněk, Mestl, Skala- Němec, Dubnička, Maňák (65. Frána), Vyleta (65. Shorný) – Geňo, Vilček. Trenér: Karel Tichota.