VfB Auerbach – FK Baník Sokolov 1:2 (1:0). Branky: 45. Sarwar Osse – 50. a 58. Peška Miroslav. 
FK Baník Sokolov: Richter – Blažek, Řezáč, Neudert, Hajdo – Fišer, Krlička, Kovář, Bílek – Mlika, Strmiska (stř. Stan, Štrunc, Hackl Peška, Martinec, Tesař).

„Zápas měl dobrý tempo,“ říká k prvnímu poločasu Václav Neudert, stoper sokolovského Baníku.

„Prvních třicet minut z naší strany bylo velmi dobrých, pak nám ale chyběl klid na balonu,“ poukazuje.

Závěr prvního poločasu pak vyšel lépe Auerbachu, který tradičním šatňákem, jejž měl na svědomí Sarwar Osse, šel do jednobrankového vedení.

„Vytvořili jsme si pár nebezpečných situací, ale bohužel bez gólového efektu, naopak jsme inkasovali zbytečnou branku do šatny,“ poznamenal k závěru první pětačtyřicetiminutovky.

Po změně stran však dokázal Baník misky vah otočit ve svůj prospěch, když se o to zasloužil parádní dalekonosnou trefou střídající žolík Miroslav Peška. To se psala 50. minuta, o osm minut později pak přidal gólově naladěný mladíček svou druhou branku, vítěznou.

„Hned po změně stran se nám podařilo vyrovnat krásnou střelou z dálky. To nás nakoplo a rychle jsme dokázali strhnout vedení na naši stranu,“ chválil si brankový obrat Neudert.

Vedení baníkovci udrželi a v rámci letní přípravy, tak dosáhli na první výhru. „Výhra nad Auerbachem se počítá. Skalp týmu, který hraje čtvrtou nejvyšší soutěž, má určitě svou váhu. Navíc nám vítězství určitě pomůže po i psychické stránce,“ dodává k duelu Neudert.

Další přípravný duel čeká Sokolov již v úterý 13. července, kdy se střetne na svém stadionu od 17.30 hodin s FC Viktoria Plzeň U19.