„Teplice byly lepším týmem po většinu hrací doby,“ uznával kvality soupeře karlovarský záložník Josef Hudec. „My jsme do utkání vstoupili hodně špatně, až lehkovážně, i když jsme věděli, co nás čeká,“ narážel karlovarský rychlík na úvodní branku soupeře, která padla již v první minutě, když skóre duelu otevřel Jiří Alberovský. „Pak se nám nedařilo takřka nic. Ani nevím, jestli jsme v první půli ohrozili soupeřovu branku,“ marně zapátral v paměti.

FC Slavia Karlovy Vary - FK Ostrov 3:2 (3:1).
Přípravné kopačky: Slavia vstoupila do přípravy skalpem Ostrova

Podruhé béčko Teplic brankově udeřilo na drahovické umělce ve 32. minutě, kdy pokořil brankáře Slavie Jiřího Cháru Vojtěch Pokorný. Povedený první poločas v podání hostů vyšperkoval v podobě třetí branky David Ledecký. „Do druhé půle jsme šli s tím, že začínáme jakoby od nuly a nechceme dostat další branku,“ přiblížil Hudec, s jakým cílem vstupovala Slavia do druhé části zápasu.

Zpět do zápasu nahodil slávistický výběr kontaktní brankou útočník Jaroslav Červený, ale v 69. minutě si hosté vzali tříbrankový náskok zpět, když se do statistik zapsal Marek Beránek. Kdo si posléze myslel, že je hotovo, tak se krutě mýlil. Slavia totiž i přes nepříznivý stav zápas nezabalila a to se jí vyplatilo.

Postupně totiž zužitkovala své standardní situace, když nejdříve snížil na rozdíl dvou branek Pavel Maňák, na jednogólový pak Jaroslav Červený a brankové manko nakonec v závěru duelu vymazal Josef Hudec. „Nakonec, i přes tlak soupeře, se nám povedlo bojovným výkonem snížit a v poslední minutě jsme srovnali stav na 4:4,“ neskrýval radost po úspěšné stíhačce forvard Slavie. Ten si tak užívá po půlroční odmlce návrat do sešívaného dresu.

Jakub Gabriel, kapitán FC Slavia Karlovy Vary B.
Za ocenění jsem velice vděčný, říká Gabriel, autor nejhezčí branky Deníku

„Vše si užívám, kabinu, naše skvělé fans a tak. Sice potřebuji ještě hodně dotrénovat, protože po dlouhé pauze na sobě cítím, že to není ono, možná je to i věkem, a hodně jsem se těšil, až si zase čutnu s kluky vzdušný o pitíčka,“ uzavřel jedenatřicetiletý hráč.

FC Slavia Karlovy Vary – FK Teplice B 4:4 (0:3). Branky: 64. a 76. Červený Jaroslav, 70. Maňák Pavel, 89. Hudec Josef – 1. Alberovský Jiří, 32. Pokorný Vojtěch, 45. Ledecký Daniel, 69. Beránek Marek. Slavia Karlovy Vary: Chára – Brož, Tůma (25. Prágr), Matoušek (65. Černý) – Gabriel (46. Krčma), Yaya Toure, Skala, Maňák, Hudec – Červený, Horník.