„Věděli jsme, že Velvary doma ještě neprohrály, i přesto jsme odehráli vyrovnané utkání, když jsme v prvním poločase dobře bránili a pak chodili do rychlých brejků,“ narážel trenér Tichota na taktiku, kterou se Slavia na půdě Velvar prezentovala.

Během prvního poločasu však přišla o pilíř zadních řad. „Ve 30. minutě se nám zranil stoper Tůma, který má zraněné koleno, ale uvidíme, jak na tom nakonec bude,“ přeje si rychlé uzdravení vytáhlého stopera Tichota.

Během utkání však nezahálely ani Velvary. „Ty nám hrozily zejména ze standardních situací,“ připomněl trenér Slavie. Po bezbrankové první půli se vše lámalo v té druhé. „I do druhého poločasu jsme vstoupili dobře, jenže poté přišla špatná desetiminutovka z naší strany, během které jsme dvakrát inkasovali, a to už si domácí dokázali uhlídat. I přesto, že kluci bojovali a vytvořili jsme si tlak, vyšli jsme gólově i bodově naprázdno,“ dodal Tichota.

TJ Slovan Velvary – FC Slavia Karlovy Vary 2:0 (0:0).
Branky: 59. Pavlíček Vít, 62. Müller Miroslav. Rozhodčí: Jansa. ŽK: 2:1. Diváci: 200.
FC Slavia Karlovy Vary: Chára – Samek, Pěkný, Tůma (31. Staněk), Mestl – Němec (74. Hudec), Krlička (85. Suchý), Vokáč, Maňák (65. Vyleta) – Mandula, Geňo (82. Kalina).