„Prohospodařili jsme první poločas,“ smutně narážel na zlomový moment trenér Slavie Robert Žák. A ví, o čem mluví. Živanice totiž zaskočily jedenáctku sešívaných svou taktikou.

Doslova. Aktivní kombinační hra, náběhy a využívání křídel. To vše zdobilo soupeře na drahovické umělce v prvním poločase. Svou převahu vyjádřily Živanice gólově přes několik šancí, které pochytal brankář Slavie Jiří Chára, až ve 39. minutě, kdy nadvakrát propálil karlovarského brankáře Matěj Ptáček.

„My jsme si také vytvořili šance, Mandulou, Vokáčem či Maňákem, ale bez úspěchu, chtělo to kontaktní branku,“ vypočítával karlovarský trenér. Po změně stran hosté, vědomi si svého vedení, hru zatáhli a využívali rychlé brejky. Slávisté si sice vytvořili mírnou převahu, ale jako by jim nebyla v tento zápas branka souzena.

„Šance jsme si vytvořili, ale nedokázali jsme je brankově zúročit a to rozhodlo,“ zklamaně popisoval dění ve druhém dějství Žák. Naopak hosté přidali druhou branku, když v 69. minutě skóroval ze značky pokutového kopu David Petrus, a tím dosáhli na velmi cenný skalp.

FC Slavia Karlovy Vary – TJ Sokol Živanice 0:2 (0:1). Branky: 39. Ptáček Matěj, 66. Petrus David (PK). Rozhodčí: Nedvěd. ŽK: 2:3. Diváci: 99.

FC Slavia Karlovy Vary: Chára – Mestl, Tůma, Pěkný, Skala (73. Mašata) – Dubnička – Shorný (36. Vokáč), Maňák, Mandula, Kalina – Geňo (59. Frána).