Slavia v souboji s Benešovem při premiéře na nové umělce před svými fanoušky propadla, když ji zlomily dvě penalty v nastaveném čase, které Benešov nakonec přetavil ve svou výhru 4:3.

„Pro nás to byl důležitý zápas, takže po prohře panuje velké zklamání,“ marně hledal slova po porážce trenér Slavie Karel Tichota.

Vše však začalo pro barvy sešívaných velmi dobře. Dvakrát během první půle nastřelili břevno, k tomu měli ve 27. minutě výhodu dvou pokutových kopů, jenže jak Marián Geňo, tak ani Jan Staněk balon za záda benešovského brankáře nedostali. Povedlo se to až o minutu později, ve 28. minutě uklidil rohový kop Pavla Maňáka hlavou do brány Benešova Geňo. Ale z vedení se radovala Slavia pouze pět minut, to vyrovnal Pavel Čapek, a obrat v duelu si připsal ve 37. minutě benešovský Vojtěch Egelmann.

„Šli jsme sice do vedení, ale poté individuálními chybami darovali soupeři dva góly,“ zlobil se Tichota. Slávisté však nesložili zbraně a po změně stran přidali na obrátkách, z čehož vytěžili v 56. minutě vyrovnávací branku, o kterou se zasloužil Ludvík Tůma. Právě Tůma byl i u třetí branky Slavie, když deset minut před koncem zařídil svému týmu jednobrankové vedení.

„Ve druhém poločase jsme hráli velmi dobře, vytvořili si šance a dokázali je proměnit, ale ten závěr nám hrubě nevyšel,“ poukazoval Tichota.

„Mohli jsme po šanci Novotného rozhodnout, ale naopak jsme v závěru, který jsme dohráli netakticky, propadli a nechali si dát dvě branky,“ zlobil se Tichota.

A měl k tomu řádný důvod. Týmu chybějí zkušenosti a to tentokrát rozhodlo, když Benešov v rozmezí dvou minut měl výhodu pokutového kopu a na rozdíl od domácích byl úspěšný, když se dvakrát zapsal do střelecké listiny střelec Zdeněk Vrňák, který tak zajistil Benešovu tři body, zlaté.

FC Slavia Karlovy Vary – FK Benešov 3:4 (1:2). Branky: 28. Geňo Marian, 56. a 80. Tůma Ludvík – 33. Čapek Pavel, 37. Engelmann Vojtěch, 89. a 91. Vrňák Zdeněk ( 2 PK). Rozhodčí: M. Paták. ŽK: 0:3. Diváci: 175.

FC Slavia Karlovy Vary: Chára – Staněk, Tůma, Pěkný, Mestl – Hudec (46. Němec), Krlička, Vokáč (69. Kalina), Maňák – Geňo, Mandula (83. Novotný).

Ilustrační foto
Karlovarsko smázlo doma Benátky a dál vévodí lize