„Tohle jsou zápasy, o kterých rozhoduje mentální nastavení hráčů, rozhodně bude důležitý vstup do zápasu,“ říkal před utkáním s Vltavínem trenér Slavie Marián Geňo. „Přesně tohle se nám nepovedlo,“ zklamaně ze sebe soukal po čtyřgólové prohře.

A nebylo divu. Slávisté dostali první direkt již ve 3. minutě, kdy se prezentoval úspěšnou střelou z hranice šestnáctky Enes Osmani.

Posléze Slavia zažila nepovedený úsek, když během sedmi minut dvakrát inkasovala. Ve 30. minutě navýšil vedení Vltavínu Vojtěch Novák, třetí pak obstaral ve 37. minutě Enes Osmani. Do druhého poločasu kouč Varů prostřídal, ale ani to kýžený zvrat nepřineslo, naopak v 85. minutě počtvrté inkasovala, když účet duelu uzavřel Jakub Tošnar.

FC Slavia Karlovy Vary. Ilustrační foto.
Trenér Slavie Geňo před duelem s Vltavínem: Očekává těsný boj

„Možná budu za blázna, ale v poli byl zápas vyrovnaný, ale rozhodlo se v šestnáctkách, v tom byl soupeř prostě lepší. Výsledek je pro nás krutý, ale teď nemá cenu brečet,“ krčil rameny Geňo.

„Čekají nás čtyři zápasy a my se musíme semknout, rvát se o každý bod a v defenzive nebýt tak naivní,“ doplnil k duelu trenér Karlových Varů.

FK Loko Vltavín – FC Slavia Karlovy Vary 4:0 (3:0). Branky: 3. a 37. Enes Osmani, 30. Vojtěch Novák, 85. Jakub Tošnar. Rozhodčí: Kolátor Petr – Baum Tomáš, Krupka Pavel. ŽK: 2:2. Diváci: 190. Karlovy Vary: Chára – M. Markovych (46. Sajaia), Pěkný, Davidson (82. Antonov), Žilák – Alozie, Vyleta, Horník, Kharebashvili (46. Ostapenko) – Červený (79. V. Markovych), Milidrag (46. Didier).