O víkendu odehráli již dvanáctý duel, ve kterém přivítali na drahovické umělce účastníka německé Landesligy SpVgg SV Weiden, když z toho nakonec bylo vítězství Slavie v poměru 2:0.

„Weiden byl velmi dobře organizovaný a fyzicky slušně připravený,“ chválil netradičně soupeře karlovarský trenér Robert Žák. Právě úvod zápasu patřil německému výběru, který sešívané přehrával.

„Náš výkon po vlažném vstupu do utkání gradoval a po dvaceti minutách už bylo jasné, kdo je pánem na hřišti,“ poukazoval Žák. V prvním poločase padla pouze jediná branka, o kterou se zasloužil kapitán Marián Geňo.

I po změně stran diktovala tempo duelu Slavia, která navíc po přesné ráně Dominika Manduly navýšila vedení na dvě branky. „Defenziva působila jistě, záloha ovládla střed hřiště a aktivita po stranách byla také na naší straně,“ spokojeně bilancoval Žák. Slavia však mohla pomýšlet i na vyšší výhru. „Snad jen gólů mohlo být víc, šance na to byly,“ dodal Žák.

VK ČEZ Karlovarsko – VK Euro Sitex Příbram 3:0
Příbram v lázních ostrouhala

FC Slavia Karlovy Vary – SpVgg Weiden 2:0 (1:0)

Branky: Marián Geňo, Dominik Mandula. FC Slavia Karlovy Vary: Chára – Mestl, Tůma, Pěkný, Skala – Hudec, Maňák, Vokáč, Vyleta, Kalina – Geňo (stř. Bláha, Mandula, Frána, Dubnička, Holík, Shorný).