„Z hlediska psychiky bylo dobře, že se ho podařilo vstřelit nám navíc chvilku po něm jsme přidali do poločasu druhý,“ narážel na dvě brankové radosti Slavie Geňo. Tu první obstaral ve 39. minutě Jaroslav Červený druhou pak ve 45. minutě Pavel Maňák.

„Kombinačně jsme první poločas odehráli velmi dobře, ale musím říct, že i soupeř měl dvě větší šance, které neproměnil, “ upozorňoval Geňo na gólovky domácích.

Slavia však po obrátce stran odskočila Králováku na rozdíl tří branek, když se druhou trefou blýskl Jaroslav Červený což se ukázalo jako klíčový okamžik duelu.

Mariánské Lázně. Ilustrační foto.
MOL Cup: Viktoria spustila předprodej vstupenek na derby s Plzní

„Královák se trošku vrátil do zápasu v šedesáté minutě proměněnou penaltou, ale víceméně si vypracoval jen nějaké závary, které se nám podařilo ubránit,“ přidával ještě ke druhé polovině duelu Geňo.

Slavia tak dosáhla na premiérové body na hřišti soupeř navíc opustila poslední příčku. „Moc si těchto bodů vážíme, věřím, že po čtyřech prohrách s těžkými soupeři právě tento zisk z takto důležitého zápasu klukům psychicky pomůže do zbytku podzimní části,“ věří v další bodové zisky v podzimní části kouč Slavie.

FK Králův Dvůr – Slavia Karlovy Vary 1:3 (0:2). Branky: 61. Martin Kraus (PK) – 39. a 50. Jaroslav Červený, 45. Pavel Maňák. Rozhodčí: Kolátor. ŽK: 1:4. Diváci: 150. Karlovy Vary: Chára – Horník, Pěkný, Vyleta (86. V. Markovych), Žilák – Rimovičs, Gedeon, Maňák (90. Čolič), Skybinskyi – Červený (90. Černý), S Trawally (73. M. Markovych).


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...