Nakonec se však branek 210 fanoušků dočkalo po bezbrankovém dění až v penaltovém rozstřelu, který přetavili v druhý, tedy bonusový bod Chodové.

„Věděli jsme, že Domažlice mají kvalitní tým a že to bude náročné utkání, ale především v prvním poločase se nám dařilo rychle napadat rozehrávku soupeře a vytvořit si i šance,“ narážel Tichota na Vyletovu hlavičku, která skončila těsně vedle, a Geňovu individuální akci, kterou nakonec obrana Domažlic dokázala zneškodnit.

To ve druhém poločase se plně rozvinula na hřišti kvalita Domažlic, když Slavia mohla několikrát děkovat brankáři Chárovi, že ukazatel skóre zůstal i po devadesáti minutách bez branek.

„Ve druhé půli se již projevila kvalita Domažlic, my jsme již nestačili napadat jejich rozehrávku a ubývaly nám i síly, takže směrem dopředu už to nebylo ono. Navíc jsme přežili několik závarů před naší brankou,“ vracel se ke čtyřem šancím Chodů, které parádními zákroky zneškodnil Jiří Chára.

„Určitě má velkou zásluhu na tom, že to skončilo 0:0, chytá velmi dobře,“ chválil gólmana Tichota. Pak přišel na pořad penaltový rozstřel, který přetavily v bonusový bod Domažlice. „Stejně jako v minulém domácím utkání se Zápy nám nevyšly penalty, což je velká škoda. Navíc jsme již ve třetím zápase nevstřelili branku, i přesto si hráči zaslouží pochvalu za bojovnost,“ dodal Tichota.

FC Slavia K. Vary – Domažlice 0:0 – PK 4:5.

Rozhodčí: Drábek. ŽK: 4:3. Diváci: 210. FC Slavia KV: Chára – Staněk, Pěkný, Tůma, Mestl – Maňák, Krlička, Vokáč (72,. Hudec), Vyleta (57. Kalina) – Geňo, Mandula (86. Novotný).