Jenže vše mohlo být úplně jinak. Litoměřicko od úvodních minut tvrdilo na dvorském stadionu fotbalovou muziku, ale nebylo mu to nic platné. Jelikož branky stříleli slávisté.

V 11. minutě otevřel skóre duelu po rychlém brejku Rostislav Vokáč, když ve 31. minutě navyšoval náskok sešívaných Daniel Krlička, a opět to bylo po povedeném brejku.

„Litoměřicko nás přehrávalo patnáct dvacet minut, ale paradoxně jsme to byli my, kdo dával branky,“ poukazoval karlovarský trenér Karel Tichota. To ještě navíc skončily nevyužity gólové šance Vylety či Geňa.

I přes nepříznivý stav se hosté nevzdali a bojovali. Ve 43. minutě pak gólově potrestali chybu v karlovarské defenzivě Miroslavem Vernerem. A bylo Slavii ještě hůře, to když ve 45. minutě, tedy před odchodem do šaten, vyrovnal Jan Štefko.

„Samozřejmě pokud bychom využili naše další šance, vypadal by zápas zcela jinak, jenže jsme udělali v závěru prvního poločasu dvě chyby, které dokázalo Litoměřicko potrestat,“ zklamaně popisoval důležité momenty Tichota.

To ve druhém poločase už se diváci branek nedočkali, a tak dospěl duel do penaltového rozstřelu, který přetavila v druhý, bonusový bod Slavia.

„Druhý poločas už byl vyrovnaný, bez vážnějších brankových příležitostí, když se hrálo vesměs ve středu hřiště. Co se týče výsledku, tak byla asi remíza spravedlivá. Mě těší jen to, že jsme zvládli rozstřel, a brali tak dva body, jinak škoda chyb a ztraceného vítězství,“ dodal k hodnocení utkání karlovarský kouč.

FC Slavia Karlovy Vary - FK Litoměřicko 2:2 (2:2) - PK 6:5. Branky: 11. Vokáč Rostislav, 31. Krlička Daniel - 43. Verner Miroslav, 45. Štefko, Jan. Rozhodčí: J. Cihlář. ŽK: 2:4. Diváci: 226.

FC Slavia Karlovy Vary: Chára - Staněk, Tůma, pěkný, Mestl (46. Hudec) - Šmídl (65. Kalina), Krlička, Vokáč (65. Mandula), Vyleta - Geňo, Maňák. Trenér Karlových Varů: Karel Tichota.