„Atmosféra je bojovná a pozitivní, umocnil to i výkon na Dukle, favoritovi jsme dovolili jen jednu šanci,“ nastínil kouč Slavie Marián Geňo, jaká atmosféra panuje po zisku bodu v duelu s rezervou pražské Dukly v karlovarské kabině.

„Je jasné, že na to musíme chtít navázat,“ poukazuje, že karlovarský tým, chce bodovat také v prvním jarním domácím duelu. A není divu. Slávisté totiž potřebují v honu za záchranou v třetiligové soutěži body jako sůl.

Teď je prakticky čeká duel ve kterém bude v sázce pověstných šest bodů. „Z tohoto pohledu je to velmi důležité utkání, ale nechceme se dostávat pod tlak, že něco musíme,“ vysvětloval kouč Varů. Slávistickou družinu tak čeká od 18.00 hodin náročná šichta, jelikož i Motorlet pomýšlí na udržení ČFL.

Martin Bulíček, trenér FC Slavia Karlovy Vary.
Slavia brala v Satalicích bod. Mohli jsme zápas dovést k výhře, smutnil Bulíček

„Motorlet už ČFL hraje dlouhou dobu, trenér Poustka tam už léta odvádí dobrou práci. Zhruba víme, co nás čeká, každopádně to pro nás, bude úplně jiné utkání ve všech směrech než na Dukle,“ má jasno před sobotní bitvou Geňo. Na podzim Slavia na Motorletu prohrála 1:4, tak den odplaty nastal.

„Na Motorlet jsme jeli celkem zdecimovaní a porazili se tam takřka sami,“ vracel se k prohře trenér Slavie. A co dovede sešívané k cennému bodovému zisku? „Když se hráči vydají za všech sil, a budou jezdit po zadku. Myslím, že v přípravě, i teď na Dukle, jsme předváděli slušné týmové výkony. Měli jsme snahu posunout začátek zápasu kvůli hokeji, ale přes veškerou snahu se to nepovedlo, tak doufáme, že nás i přesto přijdou fanoušci podpořit v hojném počtu,“ doplnil Geňo.


Načítám tabulku ...