Meteor Praha – FK Baník Sokolov 2:3 (0:2). Branky: 59. Kostka Vojtěch, 85. Jiřík František – 9. Fišer Patrik, 39. Krlička Daniel, 51. Řezáč Petr. Rozhodčí: Novotný. ŽK: 1:1. Diváci: 164.
FK Baník Sokolov: Štrunc – Blažek, Kolář, Neudert, Stan (46. Hajdo) – Čermuš (75. Bílek), Fišer (46. Mlika), Kovář (64. Šulc), Řezáč, Olah – Krlička (83. Strmiska).

„Do utkání jsme vstoupili velmi dobře, již v 8. minutě jsme šli do vedení po spolupráci Václava Neuderta a Patrika Fišera,“ vracel se k vítěznému utkání záložník Sokolova Vojtěch Čermuš.

A nezůstalo pouze u jedné branky. „Do poločasu jsme přidali ještě druhou branku. Kterou vstřelil po nahrávce Martina Olaha Dan Krlička,“ připomíná sokolovský mladíček druhou radost Baníku.

„První poločas byl od nás velmi kvalitní, když Meteor neměl nic,“ přidává ještě k první polovině zápasu.

I po změně stran se Baníku gólově dařilo, když vstřelil třetí branku, ve které měl prsty právě Čermuš.

„Vybojoval jsem míč a následně ho přihrál Petru Řezáčovi, který se trefil fantasticky,“ popisoval třetí gól Baníku. Pak se k brankovému slovu dostali i domácí.

„Od 60. minuty se nám přestalo dařit držet vepředu balon na našich kopačkách a Meteor začal mít převahu,“ poukazoval. „Dostali jsme gól a Meteor se vrátil zpět do utkání. Následně jsme obdrželi druhou branku v závěru duelu, ale dokázali jsme zápas urvat svou bojovností a vůlí po vítězství,“ říká ještě k druhému poločasu. „Pro nás strašně moc důležité vítězství,“ chválí si první vítězství v nové sezoně.

Čtyři branky museli skousnout fotbalisté Baníku Sokolov v duelu s béčkem Dukly Praha na stadionu v Blšanech.
Béčko pražské Dukly nedalo Sokolovu šanci, zaslouženě vyhrálo

„Vyzdvihnout bych chtěl náš kotel, který je z Prahy a na Meteor nás přišel podpořit, bylo to skvělé, když nás hnali za postupem po celé utkání, za to jim patří velký dík,“ dodává k pohárové bitvě Čermuš.

Sokolov však musí rychle po výhře v poháru přeřadit na třetiligový stupeň. V sobotu 14. srpna totiž bude hostit od 10.15 hodin v rámci třetího kola ČFL na svém hřišti Povltavskou FA.

Činovníkům z Dvorů se povedl pořádný majstrštyk. K trenéřině zlákali legendu, Ladislava Vízka.
Budu jako Mourinho, slíbil Vízek v Karlových Varech. Fanoušky čeká show

„Určitě nám výhra pomohla. Teď bychom chtěli uspět i v souboji s Povltavskou FA, i když to bude lehké, ale potřebujeme notně bodovat,“ naráží na poslední příčku svého týmu.

„Dáme do toho vše a snad se nám podaří dosáhnout na cenné body,“ přeje si závěrem premiérový bodový zisk v podzimní části třetí ligy Čermuš.