„Slavia je největším klubem v Karlových Varech a jsem rád, že se mohu stát členem tohoto klubu, navíc je to pro mě velká výzva,“ prozradil po jmenování do funkce Marian Štycha. 

Ten navíc zaujme místo šéftrenéra ženského úseku, který nově v karlovarském klubu vznikl. „Těším se a věřím, že dokážeme všichni posunout ženský fotbal na vyšší úroveň, třeba i do vyšší soutěže,“ narážel Štycha na cíle, které si v novém působišti klade.

Po návratu do krajských soutěží si svěřenci trenéra Mariána Štychy připsali v podzimní části I. B třídy na konto jedenáctou příčku.
Celý podzim jsme se drželi celkem ve vyrovnaných číslech, říká kouč Sedlece

Čtyřiatřicetiletý kouč bude mít pořádně napilno, jelikož současně bude působit i nadále na trenérském postu fotbalistů KSNP Sedlec. „U áčka Sedlece i nadále zůstávám a věřím, že i nadále může spolupráce fungovat,“ vysvětloval Štycha.

Právě nový kouč Slavie bude muset dohánět manko v podobě znalosti ženského fotbalu, ale i na to je připraven. „S ženským fotbalem moc zkušeností sice nemám, ale mám již domluveno několik stáží v ženských klubech a pokusím se dozvědět co nejvíce,“ prozradil Štycha.

„Co se týká úseku žen, tak tam bude nejdůležitější vybudování mládežnické základny a posílení ženského A-týmu,“ připomněl důležité úkoly, které ho v novém působišti čekají.

Marian Štycha, trenér TJ KSNP Sedlec
Mám k této soutěži velký respekt, říká k návratu do I. B třídy trenér Sedlece

Od nového angažmá si ambiciózní trenér hodně slibuje. „Sice mě čeká hodně práce, ale jak v Sedleci, tak i na Slavii je skvělá parta lidí, kteří jsou ochotni mi na jaře pomoci,“ pochvaloval si vstřícnost obou klubů kouč Slavie. „Věřím, že to společnými silami zvládneme.“

V současné době se Štycha seznamuje s chodem klubu i ženského výběru. Posléze na program přijde zimní příprava. „Po dohodě s hráčkami zahájíme zimní přípravu 17. ledna. Co se týče A-týmu Sedlece, tak ten na tom bude podobně,“ dodal závěrem trenér, který nově bude působit na dvou židlích.


Načítám tabulku …