Naposledy usměvavý blonďák přinesl svou trefou do karlovarské kabiny tříbodovou radost, když Slavia vyhrála v úvodním jarním kole Fortuna ČFL A nad Hostouní 2:0. „Věděli jsme, že nás čeká soubojové utkání,“ narážel Jiří Prágr na menší rozměry zličínské umělky, kde se duel odehrál.

Sokol Hostouň - FC Slavia Karlovy Vary 0:2 (0:1), ČFL A, 13. 3. 2022
Paráda. Slavia vykradla Hostouň za tři body

„Bylo to o důraze a také standardních situacích,“ upozorňuje. A věděl, o čem mluví. V bitvě s Hostouní to byl boj, boj a zase boj. Ten však dokázala přetavit Slavia v závěru první půle v důležitou branku. Tu měl na svědomí ve 38. minutě právě Prágr.

„Ve finále jsme se dočkali branky, kterou jsem zařídil levou nohou, což nebývá úplně zvykem,“ říká ke své trefě, kterou odměnil po utkání týmový pokladník pětistovkou. Ve druhém poločase se obraz hry nezměnil. Duel se opět nesl v bojovném duchu.

FC Slavia Karlovy Vary - kvíz
FOTBALOVÝ KVÍZ: Jsi správný fanoušek karlovarské Slavie?

„Druhý poločas byl hodně přerušovaný fauly,“ zdůrazňoval Prágr. Hostouň se hnala za vyrovnáním, ale karlovarská obrana byla nepropustná. „Celý tým, hlavně pak obrana, pracoval skvěle,“ chválil si výkon celého týmu. Nakonec se v nastaveném čase dočkala Slavia druhé branky, o niž se zasloužil ze značky pokutového kopu Václav Vyleta, který potrestal faul na Červeného v pokutovém území Hostouně.

„Pro nás hodně důležité utkání a jsme moc rádi, že se nám povedl úspěšný vstup do jarní části soutěže,“ neskrýval radost záložník Slavie.