„Máme tam vynikající zázemí,“ řekl k důvodům návratu z dvorského stadionu, kde Slavia odehrála několik sezon, do Drahovic. „Dvorský klub rozjel nový projekt. Chce si vytvořit své zázemí a také by byl přetlak ve vytíženosti, takže s respektem k němu jsme vše vyřešili elegantně,“ poukazuje Štípek.

Duely tak nově odehrají slávisté na umělé trávě. „Má dvě hvězdy kvality FIFA a hrají se na ní i ligové soutěže, namátkou ve Švýcarsku, Holandsku,“ upozorňoval šéf karlovarského klubu na kvalitu hrací plochy.

Další změnu zaznamenal třetiligový výběr sešívaných v hracích dnech a čase. Nově budou hrát domácí zápas až na pár výjimek již v pátek od 19.00 hodin.

„Tři čtvrtě roku jsme o této změně uvažovali a osvědčila se nám v podání našeho B-týmu,“ říká k rozhodnutí o změně hracího dne.

„Bude to zajímavé, sledovat utkání za doprovodu záře reflektorů. Navíc když dorazí na zápas slávistický kotel, tak ten umí během zápasu vytvořit opravdu nezapomenutelnou atmosféru,“ narážel na jedinečné karlovarské pyro, které patří v třetiligové soutěži k nejlepším.

„Po skončení jarní části vše vyhodnotíme,“ připomíná Štípek, že jdou vzhledem k změnám s kůží na trh. Tři duely však odehrají slávisté v neděli v 10.30, zbylé pak v pátek od 19.00 hodin.

„Změny hracího dne vám musí schválit soupeři. Motorlet, Povltavská FA a Vltavín se změnou nesouhlasily, že by tým nedaly dohromady,“ vysvětluje Štípek.

„Zbylá utkání až na duel s Příbramí B, který se odehraje od 17.00 hodin, se odehrají v pátečním podvečeru,“ zdůrazňuje předseda klubu.

První jarní domácí duel odehraje Slavia na drahovickém stadionu již tuto neděli 20. března, kdy přivítá od 10.30 hodin pražský Motorlet.