Po Václavu Neudertovi a Jiřím Mlikovi zamířila do hornického města další známá tvář, jedenatřicetiletý obránce Jakub Blažek, který se po několika letech navrací zpět do dresu Baníku.

„Skončilo mi hostování v Králově Dvoře a kvůli pandemické situaci, kdy se nevědělo, co a jak dál bude, jsme se domluvili na ukončení mého působení,“ vysvětloval Jakub Blažek, proč nepokračoval v angažmá v třetiligovém Králově Dvoře.

„Možností bylo několik, ale po časté komunikaci teď už s bývalým trenérem Vrtělkou jsme se domluvili na působení znovu v Baníku Sokolov,“ prozradil, jak se odehrál jeho návrat zpět na západ Čech.

„Za mým návratem stojí vztah ke klubu, kde jsem vyrůstal a odehrál většinu své mužské kariéry, a dalším důvodem je jednoznačně moje rodina, která mě vždy podporovala a podporuje. Cítím, že je to správné rozhodnutí, a velice se na další výzvu těším,“ zdůrazňuje Blažek, který odehrál v minulosti za A-tým Baníku ve druhé lize 114 zápasů.

Tentokrát však bude válet v trikotu Baníku v třetiligové soutěži. „Třetí liga je velice náročná soutěž, což si kluci už mohli minulou sezonu vyzkoušet. Hraje zde hodně zkušených hráčů a týmů, plus jsou tam juniorské týmy, které soutěž zpestřily a zvedly úroveň soutěže,“ připomíná kvalitní obsazení České fotbalové ligy.

Právě Blažek se stal po odchodu ze Sokolova třetiligovým specialistou, když třetí nejvyšší fotbalovou soutěž hrával za 1.FC Karlovy Vary, Domažlice či naposledy Králův Dvůr.

„Pár zápasů už jsem v ČFL odehrál, to je pravda,“ říká s nadsázkou. I přes jiná angažmá dění v Sokolově i na dálku sledoval. „Samozřejmě jsem Sokolov sledoval celou dobu už od mého odchodu. Mám tam spoustu přátel, se kterými jsem byl v kontaktu. Bohužel vzhledem k okolnostem, které se staly, kdy Baník řešil existenční věci, jsem rád, že se to dalo dohromady a přihlásila se třetí liga,“ kvituje rozhodnutí klubu.

„Sokolov mám v srdci a jsem rád, že jsme dostali druhou šanci,“ připomíná předčasně ukončenou sezonu, která udržela Baník v třetiligové soutěži i přes sestupovou šestnáctou příčku.

Sám ví, že Sokolov čeká i v novém ročníku pořádná fotbalová šichta, a právě na jeho zkušenosti budou v Baníku hodně spoléhat. „Z prvních zkušeností s ČFL se kluci musí poučit a už se na nic nespoléhat. Na angažmá se velice těším, přicházím zpět, abych týmu pomohl na hřišti i mimo něj. Už je tu jen Jirka Mlika, tak aspoň nebudu nejstarší,“ glosuje s úsměvem Blažek.

V třetiligové soutěži čím dál více Sokolov dává šanci mladíkům a to vítá i staronová tvář Sokolova. „Mužstvo je mladé a nezkušené, ale co jsem viděl na tréninku, kluci jsou draví a mají chuť se rvát, což mě velice těší,“ pochvaluje si zápal mladých hráčů. „Mají za sebou už zkušenost z minulé sezony a vědí, jak je soutěž náročná. Pevně věřím, že se dáme dohromady a potáhneme za jeden provaz,“ dodává závěrem své přání Jakub Blažek.