Kdo dorazil do Ostrova na okresní derby, zcela jistě nelitoval. Staronový účastník Fortuna divize, ostrovský FK, totiž přivítal taktéž staronového účastníka, ale Fortuna České fotbalové ligy, Slavii Karlovy Vary. Nakonec sešívaní potvrdili před sto padesáti diváky roli favorita a odvezli si cenné vítězství 4:1.

Poprvé se měnil ukazatel skóre v první minutě, přesněji ve 44. vteřině, když se do střeleckých statistik zapsal slávistický útočník Ondřej Frána. „Do utkání jsme vstoupili velmi dobře, když jsme se v první minutě ujali vedení. Jenže poté jsme přestali hrát, ztráceli jsme balony, chyběl nám pohyb. Předvedli jsme hru, která nebyla podle mých představ, v soutěži bychom s tímto výkonem určitě neuspěli,“ hodně se zlobil karlovarský trenér Karel Tichota.

Naopak na straně Ostrova panovala s prvním poločasem spokojenost. „I když jsme hned v první minutě inkasovali, tak si troufnu říci, že jsme byli lepším týmem, když jsme se prezentovali agresivní hrou, dobře jsme se na hřišti posouvali a k tomu připojili rychlé napadání, se kterým měl soupeř problémy,“ pochvaloval si trenér Ostrova Ivan Filip, který poslal na hřiště základní jedenáctku, která by měla nastoupit v sobotním MOL Cupu proti Rakovníku.

Po změně stran pak přidali fotbalisté Slavie další tři góly, když dva z nich měl na svědomí Josef Hudec, který si tak mohl tradičně vystřihnout oslavné salto. „Po prostřídání jsme byli ve druhém poločase relativně lepší, ale opět jsme dělali velké chyby, které by soupeři v ČFL potrestali. Celkově pak nejsem s naším výkonem vůbec spokojený, když výsledek byl lepší než naše hra,“ rozhořčeně přidal hodnocení druhého poločasu Tichota. I přes prohru panovala v Ostrově spokojenost.

„Chtěli jsme si vyzkoušet základní sestavu, která by měla nastoupit v předkole MOL Cupu, škoda jen, že jsme nedokázali zužitkovat v první půli brankové příležitosti, to bylo takové negativum. Jinak od 70. minuty jsme tým prostřídali, aby si zahráli všichni hráči, a to se odrazilo nakonec i na výsledku, ale určitě jsme předvedli dobrý výkon, pořád to bereme jako přípravu,“ dodal k okresnímu derby Filip.

FK Ostrov – FC Slavia Karlovy Vary 1:4
Branky: Jankovský Lukáš – Hudec Josef 2, Frána Ondřej, Šmídl. Poločas: 0:1. Rozhodčí: V. Štěrba mladší – M. Štěrba, Řáda. Diváci: 150.
FK Ostrov: Süttö – Janda, Vondráček, Klaus, Matoušek – Jankovský, Kobera – Nýber, Pachta, Dušek – Tolar (stř. Vrba, Liška, Toth, Horvát, Kostka, Richtárech). Trenér: Ivan Filip.
FC Slavia KV, I. poločas: Šampalík – Samek, Staněk, Pěkný, Mestl – Němec, Krlička, Vokáč, Vyleta – Novotný, Frána; II. poločas: Chára – Mestl, Samek (65. Pěkný), Skala, Vyleta – Hudec, Suchý, Dubnička, Šmídl – Maňák, Novotný. Trenér: Karel Tichota.