V neděli 4. listopadu to bude platit v rámci třináctého kola dvojnásob. Slávisté se totiž přesunou do svého areálu v Drahovicích, kde vyzvou od 10.30 hodin na zbrusu nové umělce benešovský SK.

„Benešov zaznamenal během letní přestávky velké změny. Několik hráčů odešlo, ale i přišlo. V kádru ale udržel některé hráče, kteří již ČFL hráli, a doplnil to svými odchovanci,“ přiblížil nedělního soupeře karlovarský trenér Karel Tichota.

Oba týmy mají v třetiligové tabulce po dvanáctém kole shodně na kontě šestnáct bodů, ale lepší výchozí pozici má díky lepšímu skóre právě Benešov.

„Musíme naplno bodovat, takže za tři body,“ dobře ví Tichota. A ví proč. Prakticky se tedy bude bojovat o šest bodů. Každá ztráta pak může znamenat pro sešívané velký problém, jelikož při vyrovnanosti je právě každá ztráta dvojnásobná.

„Víme, co je v sázce, věřím, že duel dovedeme za podpory našich fanoušků do vítězného konce,“ přeje si trenér Slavie.

Sešívaní budou vsázet na domácí prostředí, ve kterém se jim oproti zápasům na hřišti soupeřů vcelku daří. Navíc si odbudou premiéru na nové umělce, což by mohl být triumf slávistů.

„Na umělé trávě máme za sebou již několik tréninkových jednotek, takže by to mohla být v souboji s Benešovem naše výhoda,“ přemítal Tichota. Ten bude mít k dispozici k bitvě o šest bodů vesměs kompletní kádr. „Chybět bude pouze Vyleta, který začal trénovat individuálně, jinak budeme kompletní. Jestli chceme být v soutěži úspěšní, musíme tyto zápasy zvládnout. Věřím, že uspějeme a urveme důležité tři body,“ dodal Tichota.

Ilustrační foto
Šlágr přeboru se odehraje v Chebu