„V prvním poločase jsme byli nedůslední, v obraně si počínali lehkovážně, hráli zbytečně složitě a pomalu. Chyběl nám lepší pohyb, zbytečně jsme ztráceli jednoduché míče a v soubojích byli nedůrazní. Domácí si vytvořili tři vyložené šance, které však díky Šampalíkovi nebo svojí nepřesností nevyužili. My jsme hrozili především střelami ze střední vzdálenosti, které však úspěch nepřinesly,“ hodně se zlobil při ohlédnutí za první pětačtyřicetiminutovkou trenér Slavie Karel Tichota. To po změně stran to už byla v podání slávistů jiná fotbalová káva.

Dvakrát se zapsal do střelecké listiny Vilček, jednou pak Strnad. „Druhý poločas už byl v naší režii, vstřelili jsme tři branky a další příležitosti ještě nevyužili. I když jsme na začátku přípravy, sestava se stále mění a hráči jsou v určité únavě, tak bych si hlavně v prvním poločase představoval lepší výkon. Určitě je před námi ještě hodně věcí, na kterých budeme muset zapracovat,“ hodnotil Tichota druhý poločas, ve kterém jeho tým přetavil krajské derby v cennou výhru. I přes prohru panovala spokojenost i v táboře viktoriánů. „I přesto, že jsme během týdne hodně trénovali, jsme odehráli velmi dobře první poločas, když jsme si vytvořili tři šance, ale neproměnili jsme je,“ zklamaně narážel trenér Viktorie Stanislav Purkart na zahozené šance Nedbalého či Lattische.

Neproměněné šance pak jeho tým mohly řádně mrzet, když slávisté třikrát brankově udeřili. „Ve druhém poločase už nám docházely síly, čehož dokázala Slavia brankově využít, ale určitě nejsem z utkání zklamaný,“ dodal Purkart.

FC Viktoria Mariánské Lázně - FC Slavia Karlovy Vary 0:3 (0:0)

Branky: 51. a 62. Vilček, 70. Strnad.
FC Viktoria Mariánské Lázně: Jacko-Lysák – Štěpán, Denk, Cinkanič, Lukáš – Pěček, Sadílek (70. Stehlík), Kravar, Drahorád, Lattisch (30. Maule) – Nedbalý (46. Šilhan). Trenér: Stanislav Purkart.

FC Slavia Karlovy Vary: Šampalík – Hudec, Staněk, Mestl, Skala – Němec, Suchý, Maňák, Frána, Shorný – Vilček; II. poločas: Šampalík – Hudec, Pěkný, Skala, Vyleta – Němec (65. Strnad), Maňák, Dubnička, Kalina – Vilček, Novotný. Trenér: Karel Tichota.

Jaroslav Dolina ukazuje jeden z posledních hrnečků, který slavnostně donesl až na festivalový červený koberec a pak předal přímo na recepci hotelu.
Festivalový vlak za „holkami z porcelánu“ měl úspěch