Milan Pari, legenda sokolovského klubu, bude chtít dovést Sokolov ve Fortuna ČFL v posledních dvou kolech, která shodně odehraje Baník v domácím prostředí, k důležitým bodům. Nečeká ho však nic jednoduchého, když se Sokolov nenachází po porážce v uplynulém kole na půdě Benešova v dobrém rozpoložení.

„Hráče chceme hlavně povzbudit a dát je po psychické stránce do kupy,“ prozradil první cíl Baníku sokolovský kouč. Jenže čas je jeho nepřítel. „Samozřejmě na vše je málo času, ale věřím, že to zvládneme,“ přeje si zkušený trenér.

Jiří Štěpán, trenér FK Baník Sokolov
FORTUNA ČFL: Fotbalisté Baníku propadli v Benešově, dostali trojku

Ten si tak odbude svou trenérskou premiéru na lavičce A-týmu v západočeském derby. Půjde tak o křest ohněm. Do města hnědého uhlí zamíří v sobotu 23. října rezerva Viktorie Plzeň.

„Chceme se soustředit především na nás,“ zdůrazňuje Pari. A není divu. Sokolov se potácí v závěru podzimní části třetí ligy nad sestupovou propastí. „Chtěli bychom vylepšit defenzivní činnosti,“ naráží Pari na nejvíce inkasovaných branek v soutěži. „A také zapracovat na herním projevu a rychlých přechodech,“ připomíná trenér Baníku, co Sokolov v posledních utkáních trápí. I přesto půjde Sokolov za třemi body.

„Hrajeme doma a to nám velí zvítězit,“ říká Pari k duelu, který tradičně bude zahájen na sokolovském stadionu v 10.15 hodin.


Načítám tabulku ...